Sahte banka dekontuyla dolandırılmaktan son anda kurtuldu

Bartın’da internetten satılan bir aracı, sahte 46 bin TL’lik banka dekontu görüntüsüyle satın alan bir kişi, polisin başarılı operasyonuyla yakalandı. Aracı, aynı zamanda başka kişilere de sattığı tespit edilen şüpheli H.U, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken sahte banka dekontu görüntüsüyle dolandırılmaktan son anda kurtulan N.Ü ise vatandaşları parasını almadan hiçbir şeyin satışını vermemesi konusunda uyardı.

Sahte banka dekontuyla dolandırılmaktan son anda kurtuldu Güncel

Bartın’da 2008 model aracını internette satmak isteyen bir kişi,  polisin başarılı çalışması sonucu dolandırılmaktan son anda kurtuldu. Alınan bilgilere göre N.Ü,   19 Ekim Cuma günü internete ilan koydu. Aynı gün H.U isimli bir kişi N.Ü’yü arayarak Karabük’ten aradığını ve aracı satın almak istediğini söyledi. H.U,  N.Ü’ye üzerinde hesap numarası ve 46 bin TL bedelinde aracın tutarının yazdığı EFT yani banka dekontu görüntüsünü mesaj olarak gönderdi. H.U, bu mesajın ardından yine aynı gün N.Ü’den aracı satın almak için Bartın’a gelirken hesabına paranın yattığını düşünen N.Ü’de aracın satışını noterden H.U’ya verdi.

İşlemi onaylamamışlar

Satış işleminin tamamlanmasından sonra hesabına girip bakan N.Ü, paranın işlem onaylanmadığı için aslında yatmadığını ve kendisine gönderilen banka dekontu görüntüsünün de sahte olduğunu anladı. Bunun üzerine Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne başvuran N.Ü, polisten yardın isterken polis başarılı bir çalışmayla kısa sürede şüpheli H.U’yu yakaladı. Çeşitli suçlardan kaydı olduğu öğrenilen ve N.Ü’den satın aldığı aracı başka kişilere sattığı tespit edilen H.U Bartın Adliyesinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“Parasını almadan kimse aracının satışını vermesin”

Sahte banka dekontu görüntüsüyle dolandırılmaktan son anda kurtulan N.Ü ise vatandaşları parasını almadan hiçbir şeyin satışını vermemesi konusunda uyardı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden N.Ü, “19 Ekim Cuma günü aracımı satmak için internet sitesine koydum. Karabük’ten bir şahıs beni arayarak aracıma talip olduğunu söyledi. Aynı gün aracımı almak için Bartın’a gelen bu kişiye noter huzurunda satışımı verdim. Ama paramı alamadım.  Bana dekont gönderdiler ancak dekontun sahte olduğunu anladım. Bartın Emniyet Müdürlüğünden yardım istedim. Hepsi sağ olsun ilgilenerek yardımcı oldu. Onlara çok teşekkür ederim. Kimsenin bu duruma düşmemesi için herkesi uyarıyorum. Parasını almadan kimse aracının satışını vermesin.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam