Tunç: “ Ulus’u eserlerimizle güzelleştirdik”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus İlçe Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, Bartın il merkezi, ilçe, belde ve köylerin tamamına hizmet götürdüklerini belirterek, “Hayal dahi edilemeyen icraatlara imza attık. Eserlerimizle Bartın her geçen gün kazanıyor, gelişiyor. AK Parti iktidarının avantajlarını Bartın’ın her noktasına taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Tunç: “ Ulus’u eserlerimizle güzelleştirdik” Güncel

Yeni hizmete açılan Ulus Doğa Park Oteli konferans salonunda gerçekleştirilen divan Başkanlığını İl Başkan yardımcısı Ali Eyüpustaoğlu’nun yaptığı  AK Parti Ulus İlçe Danışma Meclisi Ekim ayı toplantısı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Genel Meclisi Üyeleri İrfan Ekmekçi, Mustafa Güney, Belediye Meclis üyeleri, İlçe yönetim kurulu üyeleri köy ve mahalle temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Uzun’dan Tunç’a  yatırım teşekkürü

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun da toplantıda yaptığı konuşmada, Ulus ilçesine yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Uzun, “Ulus’ta gerçekleştirilen hükümet ve belediye yatırımlarında her zaman desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a teşekkür ediyorum” dedi. İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Ekmekçi de bir konuşma yaparak, İl Özel İdaresinin Ulus ve köylerinde gerçekleştirmekte olduğu hizmetler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dönmez: “ Belediyecilikte örnek olduk”

Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez de toplantı yaptığı konuşmada Abdipaşa beldesinde gerçekleştirilen yatırımları anlattı. Dönmez, “Ulus’ta ak belediyecilik başlamadan önce Abdipaşa’da ak belediyeciliği başlattık ve yaptığımız yatırımlarla Ulus’a örnek olduk ve sonunda Ulus halkı da ak belediyeciliği başlattı” ifadelerinde bulundu.

Kalaycı, birlik ve beraberlik mesajı verdi

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı birlik ve beraberlik içerisinde olursak ve partimizin politikalarını doğru bir şekilde halka anlatırsak Bartın merkez il belediyesi olmak üzere tüm ilçe beldelerinde  yerel seçimlerde rekor bir başarı elde edeceklerini söyledi.

Tunç:  “Milletimizin desteğini boşa çıkarmadık”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta yaptığı konuşmada,  24 Haziran seçimlerinde Ulus ilçemiz AK Parti’ye en yüksek oy oranı ile desteği veren ilçemiz. Halkımızın yüksek oranda oy vermesinin AK Parti’ye olan güveninin, belediye başkanlarımızın çalışmalarına,  Hükümetimizin Bartın’a, Ulus’a, Abdipaşa’ya,  Kumluca’ya yaptığı yatırımların karşılığı, Cumhurbaşkanımıza karşı olan güvenin karşılığıdır. Bizde bu güveni de diri tuttuğumuz zaman muhalefetin yalanlarına cevap verecek şekilde çalışmalarımızı sürdürdüğümüz zaman bu oy oranları hiçbir zaman aşağıya düşmez, yukarıya yükselmeye devam eder. Milletimizin bu güvenine layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Halkımızın kafasını karıştırmak bir algı operasyonu yapılıyor”

“Muhalefetin kafa karıştırma politikaları her zaman olduğu gibi bu günlerde hat safhada diyen” Yılmaz Tunç, “Ekonomik saldırıların ülkemize karşı küresel bir saldırının olduğu bir zamanda bugünün konusu olmayan vaatlerle halkımızın kafasını karıştırmak bir algı operasyonu yapılıyor. Bunlara fırsat vermemiz gerekiyor. AK Parti’den önceki Türkiye ile şuandaki Türkiye’nin arasındaki farkı gençlerimize daha net anlatmamız gerekiyor. Türkiye’nin kazanımlarını biranda heba olmaması için geçmişi unutturmamız gerekir. 2001 yılı öncesi Türkiye’nin ekonomik durum nasıldı? Emekli maaşını alabiliyor muydu? Memura maaş ödenemez durumuna nasıl gelindi? Asgari ücret yüz doların altındaydı. Tüm bunları hatırlatmak gerekiyor. 2001 krizini hatırlatmak gerekiyor. Bir gecede batan 21 bankanın nasıl battığını, bu milletin elli milyon dolar parasının nasıl buharlaştığını ve o paranın 237 milyar doların AK Parti tarafından ödendiğini. Vatandaşımızın mağdur edilmediğini hatırlatmamız gerekir. IMF’ye olan borç nedeniyle yatırımların durdurulduğunu, fabrika kapılarının kapısına kilit vurulduğu günleri unutmamız gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

“Milletimiz AK Parti’nin kuruluşunu istedi”

AK Parti’den önce 2001’de ardı arkası kesilmeyen siyasi ve ekonomik krizlerin yaşandığını ifade eden Tunç, “AK Parti’den önce 2001’de ardı arkası kesilmeyen siyasi ve ekonomik krizleri hepimiz hatırlıyoruz. Koalisyonlarla siyasi istikrarsızlıklar nedeniyle bu ülke çok zaman kaybetti. Ekonomik krizlerle çok sıkıntılar çekti. Demokrasi çıtası yerlerde süründü. Temel hak ve özgürlükler kesintiye uğradı. Yatırımlar durdu. Türkiye dünya siyaset sahnesinde güçsüz bir ülke konumuna geldi. Milletimiz “Böyle bir tablodan Türkiye’yi çıkarmak gerekir” dedi. Milletimiz bu durumdan kurtuluş reçetesini de yine kendi buldu ve AK Parti’nin kuruluşunu istedi. Millet “Bu ülkeyi çektiği sıkıntılardan Recep Tayyip Erdoğan kurtarır” dedi. Bunu da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki başarısında gördü. Milletimiz, “CHP’nin yaşanılamaz hale getirdiği İstanbul’u 4 yıl içerisinde yaşanılır hale getiren Recep Tayyip Erdoğan, parti kurup başbakan olursa bu ülkenin çektiği sıkıntıları sona erdirir” ifadelerinde bulundu.

Ulus İlçesine büyük yatırımlar kazandırdık”

Milletvekili Tunç, Bartın’ın tüm ilçe ve beldeleri ile köylerine olduğu gibi Ulus’a da çok önemli yatırımlar kazandırdıklarını belirterek, “20 önce temeli atılan ve atıl bırakılan Ulus Belediye otelini Belediye’nin AK Parti’ye geçmesi ile Belediye Başkanımızın girişimleri neticesinde restorasyon çalışmalarını tamamlayarak hizmete açtık. Ulus İlçe Hastanesini kazandırdık.  Ulus’a Meslek Yüksek Okulu açtık.  İmam Hatip Ortaokulu, Anaokulu gibi modern eğitim yuvalarını Ulus İlçemize kazandırdık.  Küre Dağları Milli Parkı ziyaretçi merkezlerini, Kocagöz Konağı Restorasyonu ve Etnoğrafya Müzesini, Ulus ilçe stadını seyirci trübünleri ile sentetik çim sahası ve aydınlatması ile Ulus’a kazandırdık.  Ulus İlçemizin kanalizasyon ve alt yapısının çalışmalarını yaptık Ulus İlçemizin çevre yolu ve şehrin giriş ve çıkışlarına yeni köprüler inşa ettik. Ulus Çayı ve Çerçi Deresinin ıslah çalışmalarını yaptık. KÖYDES projeleri ile de Ulus’un köylerine yol ve içme suyu çalışmaları yaptık. Ulus İlçemize bağlı Abdipaşa ve Kumluca Beldelerinde de eğitimden ulaşıma, sağlıktan, taşkın koruma çalışmalarına kadar önemli yatırımlar yaptık. Bu yatırımlar da artarak devam edecek” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam