Miniklerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Bartın Valiliği’nce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde kurulan Proje Uygulama Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 4-6 yaş grubu çocuklar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Çocuklar hem şiirler okudu hem de hep bir ağızdan şarkılar söyledi.

Miniklerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu Güncel

Bartın Valiliği 12 Divan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programına Bartın Valisi Nusret Dirim ve eşi Burcu Dirim, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin, KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Esat Kocael, Proje Uygulama Eğitim Merkezi öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.  

Şiirler okudular, şarkılar söylediler

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından başlayan programda minikler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri okudu. Daha sonra da hep bir ağızdan şarkılar söyledi.  Program boyunca katılımcılardan büyük alkış alan minikler, son olarak da aileleri ve protokolle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Heyecanları gözlerinden okunan miniklerin aileleri de çocuklarının bu anlamlı etkinliğinde hiçbir anı kaçırmamak için cep telefonlarıyla kayıt yaptı. Çocuklarının ilk gösterilerini izleyen bazı aileler de göz yaşlarını tutamadı.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam