Tunç: “Kurucaşile’ye tarihinin en büyük yatırımlarını yaptık”

AK Parti Kurucaşile İlçe Danışma Meclisinin Ekim ayı toplantısı AK Bartın Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç’un da katılımıyla gerçekleştirildi.

Tunç: “Kurucaşile’ye tarihinin en büyük yatırımlarını yaptık” Güncel

AK Parti Kurucaşile İlçe Danışma Meclisinin Ekim ayı toplantısı AK Bartın Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Sinan Özekin, İl Genel Meclisi Üyesi Murat Erfındık, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fetiye Özçelik, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Bulut,  İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, köy ve mahalle temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Ali Eyüpustaoğlu’nun yaptığı toplantıda AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Sinan Özekin’in açış konuşmasının ardından Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın bir konuşma yaparak belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl Genel Meclisi Üyesi Murat Erfındık’ta toplantıda yaptığı konuşmada İl Özel İdaresinin Kurucaşile ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Bulut ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Fetiye Özçelik’de toplantıda birer konuşma yaptılar.

Tunç: “AK Parti’yi millet kurdu”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta toplantıda yaptığı konuşmada, “AK Parti Kurumsal olarak 2001 yılında Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kuruldu ancak; AK Parti 2001 yılında doğan bir siyasi hareket değil.  Kökleri medeniyetimize dayanan, Selçuklu’dan Osmanlı’ya, Osmanlıdan Cumhuriyetimize milleti esas alan kutlu bir davanın adıdır. AK Parti milletin sesidir.  AK Parti Türkiye partisidir. AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir” dedi.

“Türkiye’nin kronikleşmiş sorunları AK Parti sayesinde çözüldü”

Belediye Başkanı seçildiğinde yaşanılamaz olan İstanbul’u belediyecilik anlamında yaptığı icraatlar sayesinde yaşanabilir hale getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a milletin güvendiğini ve Erdoğan’ın partisini kurduktan sonra girdiği ilk seçimde iktidara getirdiğini belirten Milletvekili Tunç, “İktidara geldiği 2002 yılından itibaren Türkiye’nin kronikleşmiş tüm meselelerini tek tek ele alan AK Parti çözüme kavuşturdu. Eğitim, sağlık, ulaşım ve ekonomik kalkınma başta olmak üzere her alanda hayal dahi edilemeyen icraatlar imza attık. Milli silahlarını üreten, dünyanın dev projelerini bir bir hayata geçiren, Türkiye’yi dört kat büyüten bir başarıya imza attık. Dış politikada onurlu ve dik duruş gösterdik. 24 Haziran Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarılı sonuçlar için Kurucaşile İlçe Teşkilatımıza  teşekkür ediyorum. Kurucaşile AK Parti’yi sevdi.  AK Parti’nin hizmetini, icraatını benimsedi. AK Parti’ye desteğini her seçimde desteğini artırarak vermeye devam ediyor.” şeklinde konuştu.

“Ekonomik savaşı kazanacağız”

Gezi olayları ile, terör olayları ile 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi ile, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi ile başaramadıklarını ekonomik manipülasyonlarla başarmak isteyenlerin hayallerini de boşa çıkaracak güçte olduklarını kaydeden Yılmaz Tunç, “Millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek ülkemizi dünyanın en güçlü ekonomisi yapma hedefimizden vazgeçmeden daha çok çalışacak, daha çok üretecek, daha çok yatırım yapacak, ülkemizin kalkınması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu güne kadar, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları, milletimize kurulan tuzakları hep birlikte nasıl bozmuş isek, nice badireleri aşmayı nasıl başarabilmiş isek, ekonomik manipülasyonlarla Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlerin hevesini de  boşa çıkaracağız ve bu mücadeleyi de yine milletimizle birlikte kazanacağız” dedi. 

“AK Parti hükümetleri başlattığı her yatırımı tamamlamıştır

Kurucaşile’deki yatırımlardan da bahseden Milletvekili Tunç, “Kurucaşile yolunda 5 tünel, 2 viyadük, 10 köprü çalışmalarımız devam ediyor, dağları deliyoruz, Bartın-Kurucaşile arasındaki, 60 kilometrelik Kurucaşile yolunun 35 kilometresini duble yol olarak Çakraz tünelleri ile birlikte ulaşıma açtık, Cumayanı Tüneli, Dizlermezeci Viyadüğü,  Dizlermezeci Tüneli’nin yapımı ile Meydan Köyü arasındaki yol çalışmaları devam ediyor. Yol çalışmalarının ödenek sıkıntısı nedeniyle durduğu algısı yapmak istiyorlar, yüklenici firmanın hesabına yeni 30 milyon hesabına aktarıldı. Çalışmaların durması söz konusu olamaz. AK Parti hükümetleri başlattığı her yatırımı tamamlamıştır.” şeklinde konuştu.

Kurucaşile’ye dev eserler kazandırdık”

Kurucaşile’ye tarihinin en büyük yatırımları AK Parti sayesinde kazandırıldığını belirten Milletvekili Tunç, “Kurucaşile İlçemize Yüksekokul açtık. Kapalı Spor Salonu kazandırdık. İlçe stadını sentetik çim, ışıklandırma ve tribünleri ile hizmete açtık. İlçenin girişinden çıkışına kilit parke taşları ile cadde düzenlemeleri yaptık. Kanalizasyon inşaatını tamamladık. İlçe merkezinden geçen derelerin ıslahını yaptık. Tekkeönü’nde ahşap tekne imalatı için destek verdik. Kurucaşile için de çalışmalarımız var.  İlçe entegre hastanesini hizmete açtık. KÖYDES projeleri ile Kurucaşile’nin tüm köylerine güzel hizmetler yaptık. Kurucaşile İlçemize en çok yatırım yapan iktidar AK Parti iktidarıdır. Her zaman Kurucaşileli hemşerilerimizin halini hatırını sorduk. Bundan sonra da bu hizmetlerimiz devam edecek.  Kurucaşile İlçemiz AK Parti’yi 24 Haziran seçimlerinde de birinci yaptı. Onların güvenini boşa çıkarmamak için gecemizi gündüzümüze katacağız” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam