9 gündür devam eden kuledeki eylem sona erdi

HEMA A.Ş.’nin taşeron firması DENFA’ya bağlı çalışan ve 105 günlük ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle Amasra İlçesindeki Tarlaağzı HEMA-1 kuyusundaki 80 metrelik asansör kuyusunda 9 gündür eylem yapan Vedat Suna’nın eylemi sona erdi. Hava şartları nedeniyle rahatsızlanan Suna kuleden indirilerek hastaneye kaldırıldı.

9 gündür devam eden kuledeki eylem sona erdi Güncel

Bartın’ın Amasra ilçesinde HEMA A.Ş.’nin taşeron firması DENFA’ya bağlı çalışan iki işçinin başlattığı eylem sona erdi. Vedat Suna ve Hüseyin Caner isimli iki işçi 9 gün önce şirkete ait vinç kulesine çıkarak eylem başlattılar. 105 günlük ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem başlatan işçilerden Hüseyin Caner geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Vedat Suna ise 80 metrelik kulede eylemine devam ediyordu. 80 metrelik vinç kulesinde eylemin 9’uncu gününe girilirken hava şartları nedeniyle rahatsızlık geçiren Vedat Suna kuleden indirilerek hastaneye kaldırıldı. İşçilerin hak arama mücadelesi bu şekilde sonlanmış oldu. Hastaneye kaldırılan Vedat Suna’nın rahatsızlanmadan önce sabah saatlerinde yapmış olduğu canlı yayında oldukça bitkin ve yorgun olduğu görüldü.

“Yetkililer söz verdiler”

Suna konuşmakta bile zorluk çekerken, “Hattat hema 1 nolu kule vincinin tepesindeyim. Bugün benim 9’uncu günüm. Dün akşam burada o kadar bir rüzgar oldu ki hesaplayamayacak, konuşulamayacak kadar bir şey. Çadırımı bağladım buradan inme de inemedim. Rüzgar dinseydi inecektim o şekle gelmiştim. Yetkililer söz verdiler. Bugün işimi çözecekler. İnşallah alın terim olan parayı bugün verecekler. Burada aşırı bir soğuk var. Dün akşam sabah olmak bilmedi. Zaten soğuk nedeniyle uykuda uyunmuyor.” ifadelerini kullanmıştı. Suna'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam