Tunç: “Bartın Devlet Hastanesine 6 uzman doktor daha atanacak”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 83. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Bartın’a 6 Uzman Doktor daha geleceğini açıkladı.

Tunç: “Bartın Devlet Hastanesine 6 uzman doktor daha atanacak” Güncel

Milletvekili Tunç, 83. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Göğüs Cerrahisi Uzmanı, Kardiyoloji Uzmanı, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, İç Hastalıkları Uzmanı, Anestezi Uzmanı ve Kalp Damar Hastalıkları Uzmanı branşlarında yeni sağlık personelinin atamasının planlandığını açıkladı. Yılmaz Tunç açıklamasında; “Bartın’da doktor sayımızı artırmaya devam edeceğiz.  Türkiye’de pilot il seçilen 4 ilden biri Bartın, bir aile hekimine düşen hasta sayısı 3 binden 2 bine düşürülecek, böylece ilk basamak sağlık hizmetinin kalitesi daha da artacak, yeni aile hekimlerimiz ile ihtiyacımız olan bazı branşlarda yeni uzman hekimler gelmeye devam edecek.” Dedi.

Bartın halkına daha iyi sağlık hizmeti sunabilmenin gayreti içerinde olduklarını belirten Milletvekili Tunç, yeni 400 yataklı hastane inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam