Uzun, BAİBÜ 2018-2019 akademik yılı açılış törenine katıldı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılının ilk dersi, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un oturum başkanlığında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazif Gürdoğan tarafından verildi.

Uzun, BAİBÜ 2018-2019 akademik yılı açılış törenine katıldı Güncel

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) 2018-2019 Akademik Yılı, Kongre ve Kültür Merkezi Bordo Salonda düzenlenen açılış töreniyle gerçekleştirildi. İzzet Baysal Kampüsü Tören Alanında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal tarafından Atatürk ve İzzet Baysal Anıtlarına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı okunmasıyla devam etti.

Ardından geçilen Kongre ve Kültür Merkezi Bordo Salondaki programa; Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Ayaz ve Prof. Dr. Mustafa Yaman, Genel Sekreter Doç. Dr. Samettin Gündüz, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve eşi Solmaz Baysal, merhum İzzet Baysal’ın kızı Esin Avunduk ve eşi Cahit Avunduk, İzzet Baysal Vakfı mütevelli heyeti üyeleri, il müdürleri, STK temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin devlet-millet iş birliğinin sembollerinden biri olduğunu belirterek, şehir içi ve şehir dışından gelerek törene katılan misafirlere teşekkür etti.

2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni, ilk ders programıyla devam etti. Oturum Başkanlığını Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un yaptığı programda, Maltepe Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan “Girişimcilik”, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ise “Dijital Dönüşüm” konusunda sunum yaptılar.

Uzun: “Ülkemizin gelişimine katkı sunma gayretindeyiz”

Yeni akademik yılın hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında Rektör Uzun, “Ülkemizin gelişiminde yükseköğretim kurumlarının çok önemli bir konumda bulunmaktadır. Bu kapsamda üniversitelerimizde sürdürülen çalışmalarda bölgemizden başlamak üzere ülkemizin gelişimine katkı sunma gayretindeyiz. Ortak çalışmalarımızla bölgemizin kalkınmasına yönelik yakın zamanda faydaya dönüşecek bir sinerji oluşturmayı hedefliyoruz. Bu düşüncelerle Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılının hayırlı olmasını diliyor, başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ediyorum.” dedi.   

Sunumların ardından soruları cevaplayan konuk akademisyenler Prof. Dr. Gürdoğan ve Prof. Dr. Karaca ile oturum başkanı Rektör Uzun’a BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Alişarlı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Tören kapsamında, profesör unvanı almaya hak kazanan öğretim üyelerine Profesörlük Belgeleri de takdim edildi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam