Kuledeki eylemde 7. Gün

HEMA A.Ş.’nin taşeron firması DENFA’ya bağlı çalışan ve 105 günlük ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle Amasra İlçesindeki Tarlaağzı HEMA-1 kuyusunda 80 metrelik kulede eylem başlatan Vedat Suna, 7 gündür eylemine devam ediyor. Kuleden yaptığı en son canlı yayınında Suna yetkililerden hiçbir olumlu cevap gelmediğini ifade ederek alacaklarını almadan kuleden inmeyeceğini söyledi.

Kuledeki eylemde 7. Gün Güncel

Bartın’ın Amasra ilçesinde HEMA A.Ş.’nin taşeron firması DENFA’ya bağlı çalışan Vedat Suna ve Hüseyin Caner 7 gün önce şirkete ait vinç kulesine çıkarak eylem başlatmışlardı.  105 günlük ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle  eylem başlatan işçilerden Hüseyin Caner geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Vedat Suna ise 80 metrelik kulede eylemine devam ediyor. 80 metrelik vinç kulesinde tek başına eylemini 7 gündür sürdüren Vedat Suna yaptığı canlı yayınlarla alacaklarını almadan eylemini sonlandırmayacağını söyledi.

Burada insanın hiçbir değeri yok”

Suna yaptığı son canlı yayında, “1 nolu vinç kulesinde bugün 7’nci günüm. Yetkililerden hiçbir olumlu cevap yok. Burada insanın hiçbir değeri yok. Buradaki insan yağmurda mı kalmış, soğukta mı kalmış hiç önemi yok. Çünkü buradaki insan işçi. İşçi demek ırgat demek. Yani işçinin hiçbir değeri yok. Ben buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Ben buradan tüm haklarımı almadan inmeyeceğim. Ben hakkımı almadan, alın terimi almadan, çoluk çocuğumun rızkını almadan inmeyeceğim. Maaşımı hak ettim, alın terimi alabilmek için buraya çıktım. Ben çalışırken siz yine evlerinizde sıcak odalarınızda oturuyordunuz. Burada soğuktayım. Emeğimin karşılığını almak için burada soğukta mücadele ederken siz yine sıcak odalarınızdasınız. Ben sadece alacağımı istiyorum. Tekrar söylüyorum kimseden sadaka istemiyorum. Kimseden yardım beklemiyorum. Alın terim olan emeğimin karşılığını istiyorum. Vekillerim, Cumhurbaşkanım, ben çalıştım karşılığını alamadım. Benim sesimi duyan yok mu? Ben hakkımı istiyorum. Buradayım ve alacağımı almadan buradan inmeyeceğim.” dedi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam