TSO sanayicilerle OSB’de buluştu

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren sanayicilerle kahvaltıda buluştu. İnovasyon Test Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda sanayiciler devlet destekleri ve yeni çıkan desteklerle ilgili bilgilendirildi.

TSO sanayicilerle OSB’de buluştu Güncel

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB)  faaliyet gösteren sanayicilerle kahvaltıda buluştu. İnovasyon Test Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıya Başkan Balık’ın yanı sıra  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ekrem Öztekneci, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Arslan, Sanayi ve Teknoloji ve Sanayi İl Müdürü Birol Cangi, OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, KOSGEB Bartın Müdürü Abdurrahman Usta, Batı Karadeniz Kalkına Ajansı BAKKA Bartın Koordinatörü Osman Bahadır Kalecik ve çok sayıda sanayici katıldı. Devlet destekleri ve yeni çıkan desteklerle ilgili sanayicilerin bilgilendirildiği toplantıda daire amirleri de sanayicilerin sorunlarını dinleyerek çözüm önerileri sundu.

Balık: “Amacımız sanayicimizin sıkıntılarını dinleyip çözüm bulabilmek''

Toplantıda sanayileşmenin ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade eden Bartın TSO Başkanı Halil Balık, “Sanayileşmenin ülkemiz için nedenli önemli olduğunun farkındayız. Sanayiciler sadece ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamıyor, aynı zamanda ülkesinin geleceğinin oluşmasında da önemli ölçüde rol oynuyor. Nitelikli işgücüne sahip sanayicilerimizin geliştirilmesi amacıyla Sanayicilerimizi bilgilendirmek için bu tür toplantıları düzenlenmeye devam edeceğiz. Amacımız bölgemiz ve ülkemizin kalkınmasına ön ayak olabilmek, sanayicimizin sıkıntılarını dinleyip çözüm bulabilmek'' dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam