Bartın’da Ürün Güvenliği Haftası etkinlikleri başlıyor

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü bu yıl 22-26 Ekim tarihleri arasında kutlanacak olan Ürün Güvenliği Haftası dolayısıyla Bartın’da bir dizi etkinliğin gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bartın’da Ürün Güvenliği Haftası etkinlikleri başlıyor Güncel

Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü bu yıl 22-26 Ekim tarihleri arasında kutlanacak olan Ürün Güvenliği Haftası dolayısıyla Bartın’da bir dizi etkinliğin gerçekleştirileceğini duyurdu. Hafta kapsamında bir dizi etkinliklerin planlandığını ifade eden Müdürlük, “Bilindiği üzere İl Müdürlüğümüz tüketicilerimizin faydalandığı sanayi ürünlerinin piyasada denetimini gerçekleştirmektedir. İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen piyasa gözetimi ve denetimi; ürünün piyasaya arzı veya dağıtımı aşamasında hatta ürünün kullanımı aşamasında ilgili teknik düzenlemesine uygun üretilip üretilmediğinin tespitini, ürünün güvenli olup olmadığının denetlenmesini, güvenli olmayan ürünlerin güvenli hale getirilmesinin teminini ve gerektiğinde idari yaptırımlarında uygulandığı faaliyetleri kapsamaktadır. CE; Elektrikli cihazlarda ürünün bir dizi test ve kontrolden geçerek güvenli olduğunu gösteren bir işarettir. Avrupa birliği ürünleri için serbest dolaşıma uygun olan ürünleri gösteren bir semboldür. Ayrıca İl Müdürlüğümüz her yıl ekim ayında Bakanlığımız talimatlarına uygun olarak Ürün Güvenliği Haftası etkinlikleri düzenlemektedir. Bu çerçevede bu yıl da 22-26 Ekim tarihleri arasında bir dizi etkinlik planlanmıştır” dedi.

İşte planlanan etkinlikler!

Bu etkinlikler arasında öğrencilere yönelik etkinliklerin de olduğunu dile getiren Müdürlük, “ İl Müdürlüğümüzce bu yıl ilimizde bulunan ilkokullarımızda konu ile ilgili seminerler verilmesi Bartın üniversitesi mühendislik fakültesinde öğrencilerimize yönelik bilgiler verilmesi, Bartın T.S.O’ da konu ile ilgili taraflara sunumlar yapılması planlanmıştır. Ürün Güvenliği konularında öğrencilerimize bilgi verilirken konuyla bağlantılı olan Ar-Ge’nin temel esasları da açıklanarak inovasyonun (yenilikçilik) öneminin de vurgulanması planlanmaktadır. Ürün güvenliği haftasında öğrencilerimizde imalatçılarımızda ve tüketicilerimizde Ürün Güvenliği ve Ar-Ge bilincinin oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapılması ve konu ile ilgili tanıtıcı broşür dergi dağıtılması planlanmaktadır” şeklinde konuştu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam