Hastanede ilk omuz protezi ameliyatı

Bartın Devlet Hastanesinde omzunda kırığı olan Sevim T.’ye bir ilk gerçekleştirilerek Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde omuz protezi ameliyatı yapıldı.

Hastanede ilk omuz protezi ameliyatı Güncel

Bartın Devlet Hastanesinde sağ omuzunda 4 parçalı kırığı ve aynı zamanda çıkığı olan Sevim T.’ye bir ilk gerçekleştirilerek Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde omuz protezi ameliyatı yapıldı. ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Gökhan Cansabuncu, operasyonla ilgili olarak "Revers omuz protezinin omuz ekleminde ileri dereceli rotator manşet (omuz döndürücü kasları) yırtığı ve artriti (kireçlenme) olan hastalarda, ayrıca  omuz yapısının ciddi anlamda bozulduğu çok parçalı ve plakla tamir edilemeyecek kadar kötü kırıklarda kullanılan etkili ve kurtarıcı bir yöntem hastamız bu ameliyat ile sağlığına kavuşacağı için çok mutlu olduk” dedi.

Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr.  Abdullah Danışman ise ortopedi alanının zorlu ameliyatlarından biri olan omuz protezi ameliyatının Bartın Devlet Hastanesinde başarı ile gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu söyledi. Danışman, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanları Op. Dr. Gökhan Cansabuncu’ya ve Op. Dr. Ömer Tansel Alış’a ameliyat ekibine teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam