Hırsızlık şebekesi çökertildi

Bartın’da belli bölgelerde bina içinde ve eklentilerindeki depo ya da sığınaklarda bulunan çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinası, kablo, petek gibi eşyaları çalan hırsızlık şebekesi, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu çökertildi. Operasyonda 3 kişi yakalandı.

Hırsızlık şebekesi çökertildi Güncel

Bartın’da belli bölgelerde bina içinde ve eklentilerindeki depo ya da sığınaklarda bulunan çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinası, kablo, petek gibi eşyaları çalan hırsızlık şebekesi, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu çökertildi.  Edinilen bilgilere göre hırsızlar polise yakalanmamak için bina çevresindeki güvenlik kameralarının yönlerini değiştirdi ancak yine de polisten kaçamadı. Operasyonda hırsızlık  şüphesiyle E.B,F.B ve O.K yakalanırken  şüphelilerin binalardaki para edecek ne varsa tüm eşyaları  söküp hurdacılara sattıkları tespit edildi.

Hurdacılara da adli işlem başlatıldı

Çalınan malzemelerin bir kısmının hurdacıda geri dönüşüm için presletildiği anlaşılırken  olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği ve hurdacılara da  çalıntı mal satın almaktan adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam