TUNÇ: “BARAJLAR SAYESİNDE BARTIN TAŞKIN SEL SINIRI PROBLEMİNİ ÇÖZDÜK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Irmağı taşkın sel sınırı nedeniyle yaşanan problemleri inşa ettikleri 3 baraj sayesinde çözdüklerini söyledi. DSİ Bölge Müdürlüğünün yeniden hesaplama yaptığını ifade eden Tunç, ırmak talveg kotu yerine arazinin yüksekliğine göre yapılan hesaplamalar neticesinde onaylanan harita Bartın Belediyesine gönderildiğini kaydetti.

TUNÇ: “BARAJLAR SAYESİNDE BARTIN TAŞKIN SEL SINIRI PROBLEMİNİ ÇÖZDÜK” Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Irmağı taşkın sel sınırı nedeniyle yaşanan problemleri inşa ettikleri 3 baraj sayesinde çözdüklerini söyledi. Tunç, önceden talveg kotundan +12 metreden sonrası için yapılaşmaya izin verilmezken  Kirazlıköprü ve Kışla Barajlarının inşaatlarının tamamlanmasının ve Kozcağız Barajının da önümüzdeki yıl tamamlanacak olması nedeniyle barajların bitmiş durumuna göre DSİ Bölge Müdürlüğünce yeniden hesaplamalar yaptırıldığını söyledi.

Harita, Bartın Belediyesine gönderildi

Irmak talveg kotu yerine arazinin yüksekliğine göre yapılan hesaplamalar neticesinde onaylanan harita Bartın Belediyesine gönderildi.  Milletvekili Tunç, taşkın sel sınırları belirlenirken talveg kotuna bağlı değil arazinin yüksekliği ve suyun akışına göre yeniden ölçümler neticesinde harita oluşturulduğunu ve DSİ’nin onayladığı bu haritanın Bartın Belediyesine gönderildiğini belirterek, bundan sonra yapılaşma ve imar çalışmalarının bu haritaya göre yapılacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam