Kalaycı, Muhtarlar Gününü kutladı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında hükümetin hiçbir zaman muhtar deyip geçmediğini vurgulayan Kalaycı, "19 Ekim'i Muhtarlar Günü ilan ederken tüm muhtarlarımızın nasıl ulvi bir görevi yerine getirmek noktasında olduğunun bilincini her zaman taşıdık" dedi.

Kalaycı,  Muhtarlar Gününü kutladı Güncel

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında hükümetin hiçbir zaman muhtar deyip geçmediğini vurgulayan Kalaycı, muhtarlık müessesinin en küçük yerleşim noktasından “Milletin evi” denilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesine uzanan önemli bir müessese olduğunu genel ve yerel idarenin yapı taşı olarak kendilerine büyük önem verdiklerini belirtti. Kalaycı, "19 Ekim'i Muhtarlar Günü ilan ederken tüm muhtarlarımızın nasıl ulvi bir görevi yerine getirmek noktasında olduğunun bilincini her zaman taşıdık. Hepsinin gününü kutluyor, emekleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

“Bugün çok daha etkin konumda”

Muhtarlık müessesinin bugün çok daha etkin bir konumda olduğunu ifade eden Kalaycı,

"Muhtarlıklar, büyük kentlerde ve taşrada hiç fark etmez, demokrasinin ve hizmetin hayata geçmesindeki en önemli odaklardır. Halkla idare arasındaki en etkin köprü, hatta yönlendiricidir. 200 yıllık bir geçmişe sahip olan bu müessese, bugün çok daha etkin konumdadır. AK Parti olarak; katılımcı yönetim anlayışımızın temel unsurları olarak gördüğümüz muhtarlarımızın merkezi idare ile koordinasyonu, ülkemizin ve şehrimizin her önemli meselesinde söz sahibi olmaları gibi pek çok adım attık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; milletin evi olarak tabir ettiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin kapılarını onlara sonuna kadar açmış ve toplumun genel huzur ve refahı için Cumhurbaşkanlığı kadar muhtarlık müessesinin de varlık ve önemine dikkat çekmiştir" şeklinde konuştu.

"Hem milletin hem devletin temsili"

Muhtarların hem milleti hem de devleti temsil ettiğine dikkat çeken Kalaycı, çalışma şartlarının iyileştirilmesi için bugüne kadar en çok çaba gösteren hükümet olduklarına dikkat çekti. Başkan Kalaycı şunları söyledi; "Gerek hem milleti hem de devleti temsildeki önemleri gerekse hizmet üretimindeki üstlendikleri rolün her zaman farkında olduk. Çalışma koşullarının iyileştirilmesinden, kazançlarına ve yetkilendirilmelerine ilişkin önemli adımlar attık atıyoruz. Bizim nezdimizde; muhtarlık temsiliyeti; bir vekilinki, bir Reis-i Cumhur'unkiyle aynı önemdedir. 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile ahirete intikal eden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm muhtarlarımızın günlerini kutluyorum. Millet için çalışan, vatansever muhtarlarımızın; her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum" ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam