Tunç, Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nü ziyaret etti

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nü ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış ile birlikte Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nde incelemelerde bulundu.

Tunç, Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nü ziyaret etti Güncel

Yılmaz Tunç ve beraberindekiler Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünde yapımı tamamlanarak hizmete giren Bartın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Eğitim binası ve açık kapalı spor tesisleri ve inşaat çalışmaları devam eden Bartın Üniversitesi Rektörlük Hizmet Binası inşaatında, Bartın Üniversitesi Kütüphane Binası inşaatında incelemelerde bulunarak çalışanlara kolaylıklar dilediler.

Tunç: “Hedefimiz 30 bin öğrenci”

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un Üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgi verdiği ziyarette Tunç, Bartın’ı Üniversite Kenti yaptıklarını belirterek, " 2008 yılında kurduğumuz ve 3 fakülteyle eğitim-öğretime başlayan Bartın Üniversitesi, bugün 8 fakülte, 4 yüksekokul, 3 enstitü, 565 akademik, 385 idari personel ve yaklaşık 17 bin öğrencisiyle bugün dev bir üniversiteye dönüştü. Üniversitemizin 1200 dönümlük yeni yerleşke alanında yeni binaları hızla yükselmektedir. Bartın Üniversitemizin merkez kampüsü dışında Ulus İlçemize yüksekokul, Kurucaşile İlçemize de meslek yüksekokulu kazandırdık.  Yeni yatırım ve atılımlarla hedefimiz 30 bin öğrenci.” Dedi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ziyaretlerinden ve Bartın Üniversitesi’ne verdiği destek ve katkılardan dolayı Yılmaz Tunç’a teşekkür etti.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam