Tunç, TOKİ Aile Sağlığı Merkezi inşaatını inceledi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ile birlikte Bartın Merkez Hürriyet Mahallesinde inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan TOKİ Aile Sağlığı Merkezi inşaatını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Tunç,  TOKİ Aile Sağlığı Merkezi inşaatını inceledi Güncel

Milletvekili Tunç, Sağlık Bakanlığının geçen yıl yatırım programına aldıkları 28 Mart 2018 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilen TOKİ Aile Sağlığı Merkezi inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, “Şantiyedeki işçilerimizle selamlaştık, işlerinde kolaylıklar diledik. Kısa süre içinde hizmete açılacak olan Aile Sağlığı Merkezi TOKİ konutları ve çevresindeki hemşerilerimizin birinci basamak sağlık hizmeti almalarını kolaylaştıracak, mahalle sakinlerimiz Orduyeri Mahallesine kadar gitmek zorunda kalmayacaklar ”dedi.

 112 Acil Sağlık İstasyonu’nu inşa edilecek

Yılmaz Tunç, Bartın’da önceki yıllarda Kozcağız, Kumluca, Hasankadı, Arıt, Kaşbaşı, Tekkeönü, Kurtköy, Kayadibi, Ellibaş, Kızılelma Aile Sağlığı Merkezilerinin yapımını tamamlayarak hizmete açtıklarını, 2018 yılı içerisinde de TOKİ Aile Sağlığı Merkezini hizmete açacaklarını ayrıca Bartın’a Kemerköprü Aile Sağlığı Merkezi, Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu’nu inşa edeceklerini söyledi.

400 yataklı Bartın Devlet Hastanesi inşaat çalışmalarını başlattık”

Bartın’a her alanda olduğu gibi sağlık alanında da büyük eserler kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tunç, belde ve köylere kazandırdıkları aile sağılığı merkezlerinin yanı sıra, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus İlçe Hastanesi, Amasra İlçe Hastanesi, Bartın Devlet hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi yeni blok, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi başta olmak üzere son olarak ta 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesinin de inşaat çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

Bartın’a 118,30 Milyon TL sağlık yatırımı

Bartın’da “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla 118,30 Milyon TL sağlık yatırımı yaptıklarını kaydeden Yılmaz Tunç, “Diğer alanlarda olduğu gibi sağlıkta da Bartın’a eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Proje maliyeti 198 Milyon TL olan 400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi inşaatına başladık, 3 yılda tamamlayacağız. Hastanemiz 400 yataklı ama 480 yatak kapasiteli bir hastane olacak. 730 araç kapasiteli otoparkı var. Neredeyse her yatak başına 2 otoparkımız var. 132 polikliniğimiz olacak, 24 adet diyaliz ünitemiz, 24 adet ameliyathane, 66 adet yoğun bakım yatağı ve 58 adet acil servis yatağı da bulunacak. Yapıldıktan sonra Eğitim Araştırma Hastanesi’ne de dönüştürebileceğimiz bu büyük sağlık kompleksi Bartın’ın yanı sıra çevre illerden de hasta kabul ederek, bölgemize büyük yararı olacak. 400 yataklı Bartın devlet hastanesi ve diğer sağlık yatırımları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam