Bartın’daki fırıncılara ekmeklik unda kampanya

Yurt içi piyasasında faaliyet gösterdiği gibi yurt dışına da un ihraç eden Eriş Un Enflasyonla Topyekün Mücadele programı kapsamında kampanya düzenledi. Kampanya çerçevesine ekmeklik un fırıncılara 85 Lira + KDV + nakliye şeklinde verilecek. Ülke genelinde düzenlenen kampanyadan Bartınlı fırıncılar da yararlanabilecek.

Bartın’daki fırıncılara ekmeklik unda kampanya Güncel

Bartın’daki fırıncılara Bartın Ticaret ve Sanayi Odası  (TSO) aracılığı ile ucuz un satın alma fırsatı doğdu. Yurt içi piyasasında faaliyet gösterdiği gibi yurt dışına da un ihraç eden  Eriş Un, Enflasyonla Topyekün Mücadele programı kapsamında TSO aracılığıyla Bartınlı fırıncılarla bir araya geldi. TSO’da düzenlenen toplantıda kampanya çerçevesinde  Eriş Un olarak ülke genelinde fırıncılara 85 Lira + KDV + nakliyeden un verileceği belirtildi. Kampanyanın Bartın ayağında ayrıca Kuveyt Türk Bartın Şubesi’nin de Bartınlı fırıncılara finansman konusunda destek olacağı kaydedildi. Toplantıya Bartın TSO Başkanı Halil Balık, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan, Kuveyt Türk Bartın Şubesi Müdürü Savaş Cebeci, Eriş Un Batı Karadeniz Bölgesi Satış Müdürü Ali Deveci ve çok sayıda fırıncı katıldı.

Balık: “Fırıncılarımızın bu kampanyadan faydalanmasını istedik”

Bartın TSO Başkanı Halil Balık toplantıda yaptığı konuşmada “İstanbul’dan firma temsilcileri ilimize geldi. Kendileri 200 bin çuvallık bir kampanya yapmışlar. Fırıncılarımızın da bundan faydalanmasını istedik ve kendilerini de bizi bu konuda kırmadılar. Kampanya kapsamında İstanbul’a tesliminde 85 TL+ nakliye+ KDV olarak belirlenmiş durumda. Dövizde yaşanan dalgalanmadan sonra piyasada unun çuvalı 115 TL’ye kadar çıkmıştı. Bu konuda fırıncı arkadaşlar da ilgi gösterdiler. Bu firmanın peşin kampanyası. İnşallah fırıncımızda ucuz fiyata unlarını almış olurlar.” Dedi.

Deveci: “Bu kampanya sadece ekmeklik un için geçerli”

Eriş Un Batı Karadeniz Bölgesi Satış Müdürü Ali Deveci ise “50 ile 60 yıl arasında un işiyle uğraşan bir firmayız. İstanbul’da işlerimizi devam ettiriyoruz. Her gün 2 bin ton civarında buğday kırabiliyoruz. Bunun bir kısmı ihracata gidiyor bir kısmı da iç piyasaya gidiyor. Tabi bizim için esas olan iç piyasadaki müşterilerimizin memnuniyeti. Biz de bu seferberliğe 200 bin çuvallık kotayla katıldık. Bu 200 bin çuvallık kota sadece ekmeklik un için geçerli. Fiyatımız da 85 TL+ nakliye+ KDV şeklinde buraya teslim edebiliyoruz. Nakliyeyi siz de bulabilirsiniz biz de bu konuda size yardımcı olabiliriz” şeklinde konuştu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam