Üniversiteye 18 bin 974 metrekarelik yeni derslik binası yapılacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünde yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, yeni fakülteler için derslik binasının 8 Kasım 2018 tarihinde ihale edileceğini açıkladı.

Üniversiteye 18 bin 974 metrekarelik yeni derslik binası yapılacak Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünde yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, yeni fakülteler için derslik binasının 8 Kasım 2018 tarihinde ihale edileceğini açıkladı. 18 bin 974 metrekare kapalı alana sahip olacak olan yeni Derslik Binası İnşaatı Yapımının 1,5 yılda tamamlanacağını ifade eden Tunç, 11 Eylül 2018 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilen 14 bin 332 metrekare kapalı alana sahip olacak Laboratuvar Binasının da inşaatına önümüzdeki günlere başlanacağını ve 15 ayda tamamlanacağını söyledi.

Rektörlük binasının yapımı devam ediyor

Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünde Rektörlük binasının da yapımının devam ettiğini belirten Yılmaz Tunç, Öğrenci Yaşam Merkezi ve Sosyal ve Sportif Tesisleri, Kütüphane Binası ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binasının da yapımının tamamlanmak üzere olduğu kaydetti. 2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesinin aradan geçen süre içerisinde önemli gelişmeler sağladığını dile getiren Tunç, bin 200 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kutlubey Yazıcılar kampüsünde, fakülte binalarının bir kısmı ile öğrenci ve personel yemekhanelerinin yapımının tamamlandığını, Üniversitenin yeni kampüs alanına ulaşım için gerekli olan köprülü kavşak inşaatının da tamamlandığını, kamulaştırmanın ardından bağlantı yollarının da tamamlanacağını belirtti.

Cami inşaatı son aşamada

Üniversite kampüs alanı içerisinden geçen Yazıcılar deresinin de ıslahını tamamladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Kampüs alanında yapımı devam eden Fatih Sultan Mehmet Camii inşaatında da son aşamaya gelindiğini, Üniversite lojmanlarının inşaatının tamamlandığını, kampüs alanında Kredi Yurtlar Kurumu tarafından 1000 kişilik yurt yapımının da devam ettiğini söyledi.

“30 bin öğrenci hedefine yaklaşılacak”

Tüm bu çalışmalar tamamlandığında bu gün 17 bin öğrenci sayısını aşan Bartın Üniversitesinin Ağdacı Kampüsü ve Kutlubeyyazıcılar Kampüsü ve ilçelerimizdeki yüksekokullar ile birlikte 30 bin öğrenci hedefine yaklaşacağını ve bölgemizin en iyi üniversitelerinden biri olacağını dile getiren Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi büyüdükçe, Bartın’ın da büyümeye, gelişmeye devam edeceğini söyledi. Tunç, “Bartın Üniversitesi’ne verdikleri destekten dolayı başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Üniversitemiz Rektörü’ne, idari ve akademik personeline teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam