Hem spor yapıyorlar hem de okçuluğu öğreniyorlar

Bartın Geleneksel Okçuluk Derneği ve Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi’nin ortaklaşa hazırladığı proje çerçevesinde engelli vatandaşlar okçuluk öğreniyor. Bartın Geleneksel Okçuluk Derneği tarafından verilen okçuluk derslerinde engelli vatandaşlar hem spor yapıyor hem de kültürel mirasımız olan okçuluğu yaşatıyor.

Hem spor yapıyorlar hem de okçuluğu öğreniyorlar Güncel

Bartın Geleneksel Okçuluk Derneği ve Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi’nin ortaklaşa hazırladığı proje çerçevesinde Geleneksel Okçuluk Derneği tarafından engelli vatandaşlara okçuluk öğretiliyor. Haftada 1 gün verilen derslere şuanda 2 engelli vatandaş katılırken proje sayesinde engelli vatandaşlar hem spor yapıyor hem de kültürel mirasımız olan okçuluğu yaşatıyor. Bartın Geleneksel Okçuluk Derneği Başkanı Kerim Acar, Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi ile hazırladıkları ortak proje sayesinde engelli vatandaşların hem okçuluğu öğrendiğini ve spor yaptığını hem de bir anlamda sosyal faaliyet içerisinde olduğunu söyledi. Bu nedenle projeyi çok önemsediklerini ifade eden Acar, Dernek olarak diğer taraftan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) ile düzenledikleri kursların ve özel okullar projesinin de devam ettiğini kaydetti.

Hedef okçuluk milli takımına sporcu yetiştirmek

Yalı Yaşam Merkezinde faaliyetlerine devam eden Derneğin asıl hedefinin Okçuluk Milli Takımına sporcu yetiştirmek olduğunu kaydeden Acar “Derneğimiz 2017 yılında okçuluk sporunun Bartın’da tanıtılması geliştirilmesi ve sporcu yetiştirilmesi maksadıyla kurulmuştur.  Salondaki tüm ekipmanlar Derneğimizde temin edilmiştir.  Eğitimlerimiz Türkiye Okçuluk Federasyonu 1. Kademe Antrenörü nezaretinde yapılmaktadır. Hedefimiz kursumuza devam eden sporcularımızın Gençlik Spor İl Müdürlüğüne kayıtlarını yaptırarak lisans çıkartıp Türkiye Okçuluk Federasyonunun yurt içindeki müsabakalarına katılımlarını sağlamaktır. Esas hedefimiz ise okçuluk milli takımına sporcu yetiştirmektir” dedi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam