TSO’dan enflasyonla mücadeleye tam destek

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ülke genelinde başlatılan enflasyonla topyekûn mücadele programı ve ürün, hizmetlerde asgari 3 ay süreyle ve en az yüzde 10 indirim kampanyasına destek verdiğini açıkladı. Bartın TSO Başkanı Halil Balık “Tüm oda ve borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz” dedi.

TSO’dan enflasyonla mücadeleye tam destek Güncel

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)  ülke genelinde başlatılan enflasyonla topyekûn mücadele programı ve ürün, hizmetlerde asgari 3 ay süreyle ve en az yüzde 10 indirim kampanyasına destek verdiğini açıkladı. Enflasyonla topyekûn mücadele programı kapsamında TSO’da düzenlenen basın toplantısına  Bartın TSO Başkanı Halil Balık ve TSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Tüm ülke çapında başlatılan, enflasyon sepetinde yer alan ürünlerde asgari üç ay süreyle ve en az yüzde 10 oranında indirim yapılmasıyla illi bilgilendirme yapan Balık şunları söyledi:

“Enflasyonla Mücadele Programını destekliyoruz”

 “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002'den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak'ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

“Özel sektör elini taşın altına koyuyor”

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve odalar-borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede odalarımız ve borsalarımız enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekûn mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

“Tüm üyelerimizin desteğini bekliyoruz”

Biz de, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm oda ve borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarım rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Bartın ili olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz İçin başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam