Proje start aldı

2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Bartın Devlet Hastanesinin hazırladığı Sağlıklı Anne ve Bebekler Güçlü Ebelerden Geçer Projesi kapsamında sağlık çalışanlarına eğitim verildi.

Proje start aldı Güncel

2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Bartın Devlet Hastanesi’nin hazırladığı Sağlıklı Anne ve Bebekler Güçlü Ebelerden Geçer Projesi kapsamında sağlık çalışanlarına eğitim verildi. Prof. Dr. Fatma Deniz Sayıner ve Yazar aynı zamanda ebe olan  Nesibe Üzel Yar, tarafından verilen eğitime Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun  Koç, Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Danışman, birim idarecileri ve sağlık çalışanları katıldı. Bartın Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aslıhan Yılmaz,  Başhekim Danışman, Müdür Koç ve  Prof. Dr. Fatma Deniz Sayıner konuştuğu eğitimde konuşmacılar sağlıklı annelerin, sağlıklı doğum sürecinin ve sağlıklı nesillerin güçlü ebelerin eseri olacağını vurguladı.

Gebe Okulu açılacak

Sağlıklı Anne ve Bebekler Güçlü Ebelerden Geçer Projesi  kapsamında Gebe Okulunda görev alacak, ebe eğitimcilerini yetiştirmek ve doğal doğum sürecinde olmazsa olmazı olan  ebelerin bilgilerini güçlendirmek ve güncellemek amacıyla 50 sağlık çalışanına doğum da duygusal ve fiziksel destek, doğum süreci ve evreleri, doğumda rol oynayan hormonlar, uluslararası ebelik felsefesi, normal doğumu kolaylaştıran pozisyonlar, normal doğumda ağrının fizyolojisi ve doğumdaki rolü, gebelikte sağlıklı yaşam ve pelvik taban egzersizleri, nefes ve ıkınma teknikleri, masaj teknikleri, doğum ağrısı ile baş etmede kullanılan ilaç dışı rahatlatıcı teknikler/yöntemler, doğum planı oluşturma, doğumun üçüncü evresini destekleme stratejileri, doğumda kanıt temelli yaklaşımları destekleme, doğumda konforun sağlanması, bebek bakımı ve emzirmesi konularında 50 sağlık çalışanına sertifikalı eğitim verilecek.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam