Uzun: “Aday olacağım”

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Genel Merkezi ile Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir göstermesi halinde 2019 yerel seçimlerinde Ulus Belediye Başkanlığına yeniden aday olmak istediğini açıkladı. Ulus’a bir 5 yıl daha yeni projelerle hizmet vermek istediğini ifade eden Uzun, göreve geldiği günden bugüne ilçeye yapılan hizmetleri de teker teker anlattı. Uzun yeni hedefleri arasında ise Ulus’a doğalgazı kazandırmak olduğunu ve bu konuda çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Uzun: “Aday olacağım” Güncel

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Ulus Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ulus’ta şuanda üst yapı çalışmaları da dahil olmak üzere bir takım çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Uzun, bu çalışmalar arasında Ulus Doğa Park Otel’in ilçeyle bağlantısını sağlayan imar yolu çalışmaları, TOKİ konutları inşaatlarının da yer aldığını söyledi. Ulus’a belediye başkanı seçildiği günden bugüne kazandırdıkları en büyük eserin hayırseverlerin de katkılarıyla Bartın Üniversitesi Ulus Meslek Yüksekokulu olduğunu dile getiren Uzun, önümüzdeki süreçte ilçeye doğalgazı getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. 2019 yerel seçimleriyle ilgili de konuşan Uzun, Parti Genel Merkezi ile  Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir göstermesi halinde  2019 yerel seçimlerinde Ulus Belediye Başkanlığına yeniden aday olmak istediğini açıkladı.

“Toplu konut inşaatları bu yıl tamamlanacak”

Bu 5 yıllık sürede ilçede alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını dile getiren Uzun, ilçeye yapılan toplu konutların inşaatlarının bu yılın sonunda tamamlanacağını söyledi. Uzun, “Ulus Belediye Başkanı olarak 5 yıllık görev süremizin son 6 ayına girmiş bulunuyoruz. Ulus Belediyesi olarak biz büyük yatırımlarımıza seçim süresine yakın bir zamanda değil, göreve geldiğimiz ilk andan itibaren başladık. İlçemizde kanalizasyon, yağmur suyu gibi alt yapı çalışmalarını gerçekleştirdik. Bu projenin arkasından ise TOKİ tarafından ilçemize toplu konut kazandırmak için imar planlarını yeniden revize ettik. Şuanda da 320 konutlu TOKİ inşaatlarımız hızla devam ediyor. Binaların inşaatı bu yılın sonunda tamamlanacak. Çevre düzenlemesi çalışmalarını ise kış ayı olması dolayısıyla nisan ve mayıs ayları gibi gerçekleştirilip bizlere teslim edilecek. Bu şekilde iskana açık hale gelecek” dedi.

“Otelimiz 3 aydır işletmede “

25 yıldır ilçede atıl durumda olan Ulus Doğa  Park Otelini ilçeye kazandırmanın mutluğunu yaşadıklarını ifade eden Uzun, “Toplu konutlarının kazandırılmasının yanında ilçemize bir otel de kazandırdık. Herkesin bildiği gibi Ulus’ta 25 yıllık bir otel projesi vardı. Ancak bu proje tamamlanmamıştı. İnşaat neredeyse çökmüş durumdaydı. Ve binanın tadilata ve tamirata ihtiyacı vardı. Bu binanın deprem güçlendirme de dahil olmak üzere restorasyon işlerini tamamladık. Otelimizi 3 aydır da işletmeye almış durumdayız. Otelimiz hem Ulus’un hem de bölgemizin turizmine büyük hizmet veriyor” şeklinde konuştu.

“Otelin imar yolu çalışmaları yapılıyor”

Şuanda otelin ilçeyle bağlantısının daha kolay olabilmesi için imar yolu çalışmalarının yapıldığını kaydeden Hasan Hüseyin Uzun, “İlçemizin en önemli ihtiyacı olan konaklama ihtiyacını da bu şekilde gidermiş olduk. Ulus’umuz gerçekten tam bir doğa kentti. Küre Dağları Mili Parkı’nın en önemli ayağı olan Pınarbaşı bölgesine 45 dakikalık mesafede. Ulus’ta bulunan Ulukaya Şelalesi ve Uluyayla, Ulus’un içindeki etnografya müzemiz, Kocagöz Konağımız, Çerçi Köyümüzdeki eko-tarım alanlarının tanıtımı için konaklama ilçemizde elzemdi. Konaklama olmadığı için de sıkıntı yaşanıyordu.  Çok şükür bunu aşmış olduk. Bu projeyi Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın ve Ulus Belediyemizin kaynaklarıyla tamamladık. Şuanda da otelimizin ilçemizle daha rahat ve kolay bağlantısı olabilmesi için imar yolu çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar devam ediyor” ifadelerinde bulundu.

“Üst yapıda önemli çalışmalar yaptık”

İlçede önemli ölçüde üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten Uzun, “İlçemizde alt yapı çalışmalarından dolayı mahalle yollarımızda dahil olmak üzere 25 kilometrelik yolumuz  bozulmuştu.  Yani 25 kilometrelik mesafede üst yapıyı olduğu gibi kaybetmiştik. Tekrar bu üst yapıyı toparlama adına şuana kadar önemli çalışmalar yaptık. Ulus Cumhuriyet Meydanı, Kavlak Boğazı Meydanı, Belediye Meydanını modern bir hale getirdik. Şuanda ilçemizde ışıklandırmasıyla gece insanlar cafeteryalarda rahatça oturup vakit geçirebiliyor” dedi.

“En büyük eserimiz Ulus Meslek Yüksekokulu”

Ulus’a belediye başkanı seçildiği günden bugüne kazandırdıkları en büyük eserin hayırseverlerin de katkılarıyla Bartın Üniversitesi Ulus Meslek Yüksekokulu olduğunu dile getiren Uzun, “Bu dönemde yine Ulus için çok önemli bir yatırım olan Ulus Meslek Yüksekokulunu ilçemize kazandırdık. Bu ilçemiz için büyük bir kazanım oldu. Meslek Yüksekokulumuzda 200’ün üzerinde öğrencimiz var. Belki önümüzdeki yıl 500 öğrenci olacak.  Üniversitemiz, Meslek Yüksekokuluna 2 yeni bölüm daha açtı ve 3. bir bölümün de açılması için şuanda hazırlıklar yapıyor. Bu sene Ulus Meslek Yüksekokulu yüzde 100 doluluk oranıyla tercih edilen bir okul oldu. Tercih edenlerin de yüzde 95’i kayıt oldu. Bu istatistiklere baktığımızda ben tercih edilen bir ilçe olduğumuzu düşünüyorum. Seneye yeni açılan bölümler Ulus’ta gerçekten yoğun bir öğrenci popülasyonu olacaktır. Bu da ilçemizin sosyo-ekonomik gelişimine önemli bir katkı sağlayacaktır. Benim için Ulus’a kazandırdığımız en değerli eser hayırseverlerimizin de çok büyük katkılarıyla Ulus Meslek Yüksekokuludur” şeklinde konuştu.

Hasan Dede Türbesi yenileniyor

Ulus’un manevi değeri olan Hasan Dede Türbesinde çevre düzenlemesi ve güzelleştirme çalışmaları yaptıklarını kaydeden Uzun, “Ulus’un manevi değeri olan Hasan Dede Türbesinde şuanda Belediye olarak bir çalışma yürütüyoruz. Türbenin çevre duvarlarını yapıyoruz. Hasan Dede’nin adına Ulus’ta bir ilkokul, bir de cami vardır. Hasan Dede, 15. Yüzyılda Ulus’a İslamiyet’i taşıyan ve Müslümanlığı Ulus bölgesine yaparak ilçemize ilk camiyi yapan Ulus’un en önemli manevi şahsiyetlerinden biri. İşte Hasan Dede Türbesi’nin biz de şuanda çevre düzenlemesi ve güzelleştirme çalışmalarını yapıyoruz. Bu aynı zamanda ilçemizin inanç turizmine katkı sağlayacaktır” ifadelerinde bulundu.

Hedef ilçeye doğalgazı kazandırmak

İlçeye doğalgaz kazandırmak istediklerini vurgulayan Uzun, “Bunun yanında Belediyemizin yol, kaldırım ve imar yolu açma gibi çalışmaları rutin bir şekilde devam ediyor. Ulus hızlı bir şekilde büyüyor. Büyüdüğünü de gözle görmek mümkün. 2019’da Ulus daha güzel hizmetler alacaktır. Ayrıca doğalgazın ilçemize gelmesi konusunda çalışmalar yürütüyoruz. 10 bin nüfusun altındaki ilçelerde Botaş doğalgazı kendisi işletmeye alıyor. Yani devlet kendisi üstleniyor. Biz de bu konu üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlçemize doğalgazı mutlaka kazandırmak istiyoruz. Doğasıyla güzel bir ilçenin hava kirliliğiyle anılmaması lazım. Temiz hava, temiz su ve temiz çevre bizim en önemli hedeflerimiz” dedi.

“Aday olmayı düşünüyorum”       

2019 yerel seçimleriyle ilgili de konuşan Uzun, şunları söyledi:

“Yerel seçimlerle ilgili partimiz şuanda bir resmi açıklama yapmış değil. Ben partim tarafından 5 yıllığına Ulus Belediye Başkanlığına aday gösterildim ve Ulus halkı da teveccüh gösterdi Ulus Belediye Başkanı olarak beni seçti. Ben şuanda adaylık sürecinde halkıma verdiğim sözleri yerine getirmek söz verdiğim projeleri tamamlamak için sonuna kadar çalışıyorum. “Bunun üstüne daha ne yapabilirim?” Düşüncesindeyim. Elbette seçim süreci başladığında da kesinlikle aday olmayı düşünüyorum. Yani ben aday olacağım.

“Takdir öncelikle partimizin sonra Ulusluların”

 Ama tabi bu konuda takdir öncelikle yine partimizin. Biz “Kesin belediye başkanı adayıyım” diyemeyiz. Parti ahlakımız ve etiğimiz buna uymaz. Genel Başkanımız, Ulus Belediye Başkanı Adayı olarak bizi gösterdiği zaman biz yeni projelerle halkımızın karşısına o zaman çıkarız ve yaptıklarımız ile yapacaklarımızı anlatmaya başlarız. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.  Şuanda hizmet verdiğimiz 5 yıldan daha iyi bir 5 yılı Ulus’a vaat edeceğiz. Daha iyi ve tecrübeli çalışmalarla halkımızın karşına çıkacağız. Çünkü bu geçirdiğimiz 5 yıl gerçekten benim için çok iyi bir tecrübeydi. Bu süre zarfında tabi ki eksikliklerimiz de oldu. İşte önümüzdeki dönemde bu eksikliklerimizi de giderip daha iyi bir çalışmayla halkımıza hizmet edeceğime inanıyorum. Tabi takdir önce parti genel merkezimizin sonra da Ulus halkının.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam