IŞIKAL, AMASRA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP Amasra Merkez İlçe Başkanı Bora Işıkal, 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Amasra Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. 2019 yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu ve Amasra’nın sorunlarını bildiğini ifade eden Işıklal, adaylığının kesinleşmesinin ardından Amasra’yla ilgili hazırlıkları projeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

IŞIKAL,  AMASRA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI Güncel

“Amasra Belediye Başkanlığı görevine talibim”            

CHP Amasra Merkez İlçe Başkanı Bora Işıkal,  2019 yerel seçimlerinde CHP’den Amasra Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.   Amasra CHP Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’yla birlikte Bartın Teşkilatı mensupları ve Amasra Teşkilatı mensupları da katıldı. CHP’ye yıllardır gönülden hizmet veren bir kişi olduğunu ifade eden Işıkal, Teşkilatın da desteğiyle Amasra Belediye Başkanlığına talip olduğunu söyledi.

“2011’de Amasra CHP İlçe Başkanı seçildim”

Açıklamasına siyasi geçmişiyle ilgili bilgi vererek başlayan Işıkal, “Konuşmama başlarken sizlere siyasi özgeçmişim ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Hepiniz hatırlayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi 12 Eylül 1980'de kapatıldı,12 yıl sonra 1992'de tekrar siyaset dünyasında yerini aldı. Bende 1992 senesinde Cumhuriyet Halk Partisine üye oldum. 1997 senesinde İlçe yönetimine girdim ve 1999 senesinde İlçe Başkanı seçildim, İlçe Başkanlığı görevini 2004 yılına kadar sürdürdüm,2009 yılında Belediye Meclis üyeliğine seçildim. Meclis üyeliği görevim devam ederken,2011 yılında tekrar İlçe Başkanı seçildim. 2011 yılından itibaren görevimi devam ettirmekteyim” dedi.

2011’den sonraki yerel ve genel seçimlerle ilgili bilgi verdi

2011 yılından bu yana  yapılan seçimlerde Amasra’dan CHP’nin birinci parti olarak çıktığını dile getiren Işıkal, “İlçe Başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde yapılan Yerel ve Genel seçimlerle ilgili sizlere bilgi vermek istiyorum. 2011 Milletvekili Seçimlerinde  birinci parti,  2014 Yerel Seçimlerinde  birinci parti, 2015 Milletvekili Seçimlerinde  birinci parti ve  2018 Milletvekili Seçimlerinde  birinci parti olarak seçimlerden başarı ile çıktık. Bu başarılar Amasra İlçe Örgütünün planlı, programlı ve kararlı çalışmaları sonucunda elde edilmiştir. Başarıda katkısı olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“Amasra Belediye Başkanlığı görevine talibim”

2019 yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu kaydeden Işıkal, “Değerli arkadaşlarım, önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Bu seçim ülkemiz için çok kıymet taşımaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, partimizi iktidara taşıyacak yolu açacaktır. Bu yolda hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Bartın İlinde, ilçelerinde, beldelerinde, belediye başkanlıklarını, Belediye meclisi üyeliklerini, il genel meclisi üyeliklerini kazanmak zorundayız. Bu bilinçle Cumhuriyet Halk Partisine yıllardır gönülden hizmet veren bir arkadaşınız olarak, örgütümüzün de desteği ile Amasra Belediye Başkanlığı görevine talibim” ifadelerinde bulundu.

“Adaylığım kesinleştikten sonra projelerimizi açıklayacağım”

Amasra’nın sorunlarını bildiğini kaydeden Işıkal, “İlçemizin sorunlarını biliyorum. Ekibimizle birlikte bu sorunları çözmek ve Amasra'yı hak ettiği yere taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Adaylığım kesinleştikten itibaren ilçemizle ilgili projeleri sizlerle ve halkımızla paylaşacağım. Adaylık kararımın Ülkemize, Amasra’mıza hayırlı olması temennisi ile geldiğiniz ve bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam