Bartın’da dört noktada hayvan kontrolü

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Programı kapsamında Bartın şehir girişi ve çıkışı başta olmak üzere dört noktada yol kontrolü yapıldı.

Bartın’da dört noktada hayvan kontrolü Güncel

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Programı kapsamında Bartın şehir girişi ve çıkışı başta olmak üzere 4 noktada yol kontrolü yapıldı. Sabah saat:05: 00 ile 07:00 arasında yapılan uygulama, Merkez-Kurt Köy Mevkii Akçamescit yol sapağında, Kozcağız-Bartın karakolu üzerinde bulunan petrol ofisi önünde, Bartın Dörtkol mevkiinde ve Akçamescit Hayvan Pazarının girişinde gerçekleştirildi. Uygulamada  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü veterinerleri taraşından Bartın’a gelen ve giden hayvanların sağlık kontrolleri yapılarak, hayvan taşıması sırasında yanlarında bulundurulması zorunlu olan küpe, hayvan pasaportu ve Veteriner Hekim Sağlık Raporları sorgulandı. Eksik evrakları bulunan hayvan sahiplerine idari yaptırımlar uygulandı.

Aşılama ve küpeleme faaliyetleri sürüyor

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü konuyla ilgili   “İl Müdürlüğü personeli veteriner hekimler ve sağlık teknisyenleri ile ilimize dışarıdan giriş yapmak isteyen veya ilimizden dışarıya hayvan taşımak isteyen yetiştiricilerimize 7/24 prensibi uyarınca hayvanlarının sağlık kontrollerini yaparak sevklerini yapmakta ayrıca salgın hastalıklarla mücadele programı kapsamında hafta sonları dahil olmak üzere (Cumartesi- Pazar) aşılama ve küpeleme faaliyetlerini sürdürmektedir” açıklamasında bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam