Yurtbay: “Bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz”

Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı, Saadet Partisi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saadet Patisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu toplantıya Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay’da katıldı.

Yurtbay: “Bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz” Güncel

Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı, Saadet Partisi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saadet Patisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu toplantıya Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay’da katıldı. Toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Yurtbay,  Türkiye’yi bir gemiye benzeterek; geminin batması durumunda suçlu-suçsuz herkesin boğulacağına dikkat çekti. “Bu gemi bizim, bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz” diyen Yurtbay, “Artık görüldü ki bu hükümet ülkeyi yönetemiyor. Hangi sahada bir problem çıksa kendi kabahatleri yok, kabahat hep başkasının oluyor. Ama ardından ise problem çözmek yerine hey heyleniyorlar. Tepkiyi biz de gösteriyoruz. Ama hükümetin üzerine düşen, tepki göstermek değil tedbir almak ve problemleri çözmektir” ifadelerinde bulundu.

“16 yıldır çözemeyenler bundan sonra da çözemez!”

Batman’dan gelen 8 şehit haberinin yürekleri dağladığını kaydeden Ünal Yurtbay, “8 tane şehit verdik. Hükümetin cevabı ne oldu; 100 misliyle cevap vereceğiz. Kimi öldüreceksiniz? Israrla söyledik, terör sadece silahla çözülmez. Terörün birçok boyutu vardır. Sosyal boyutu, ekonomik boyutu, psikolojik boyutu var. Ama bugün içine sürüklendiğimiz durumda en önemlisi dış politika boyutu var. Terör artık mevzi bir hadise değil, dünyanın her tarafında var. Ve bu terörü başta ABD olmak üzere bazı devletler özellikle finanse ediyor, alenen eğitiyor, siyaseten arkalarında duruyor, biz buna şahidiz. Hükümet de şahit. Şimdi bu tedbirleri alamayacaksınız, almayacaksınız, arkasından öç almak için rakamlar ifade edeceksiniz. Bu kimsenin yüreğine su serpmiyor. Allah rızası için bir kere de yönetme şuuruyla hareket edin. Kaç kere öç almak için laf ettiniz. 16 yıldır iktidarsınız, 16 yıldır bir problemi çözemeyen bir yönetim anlayışı bundan sonra bu problemi çözemez” şeklinde konuştu.

“En büyük iki problem israf ve yolsuzluktur”

Türkiye’nin en büyük iki probleminin israf ve yolsuzluk olduğuna dikkat çeken Yurtbay, “İsraf ve yolsuzluk ortadan kaldırılsın, ülkede en az nakit olarak 50-60 milyarın üzerinde bir kaynak doğar. Hükümet hala lüks araçları kiralamaktan vazgeçmiyor. Arabaları sene başında kiralamış, sene sonuna kadar bin, ondan sonra o arabaları kiraladığın müesseseye iade et. Bunu yapmıyorlar. O arabalar ortalıkta gözükmesin diye garajda tutuluyor. Yeni araba kiralanıyor. Hem eskisinin taksitini ödeniyor hem de yenisinin. Biz defalarca söyledik, ‘bu israftır’ dedik. Renault’a binmek, Megane’a binmek, Mercedes’i de garaja koymak israftan kaçınmak değildir. Aslında israfı artırmaktır” dedi.

“Siz gidiyorsunuz ama Türkiye yerinde duruyor!”

AK Parti’nin adalete muhtaç olduğunu hatırlatan Yurtbay, “Adalet mekanizmasını ellerine geçirince adaleti kendileri sağlamaya çalışıyorlar. Sizin adaletinizde size karşı laf söyleyenlere merhamet yok. Eşitlik yok, tahammül yok. Bütün gücü ellerine geçirince, birdenbire ne adalet, ne liyakat, ne istişare ne de eşitlik bunların hiçbiri ortada kalmadı. Yani kısaca Adalet ve Kalkınma Partisi kendi içeriğini tamamen boşalttı. Yok olmaya doğru gidiyor, bunu da görüyor, durumdan vazife çıkarabilmek için ‘ben gidiyorum amma benimle beraber Türkiye de gider ha’ diye de ikaz ediyor. Hayır, siz gidiyorsunuz ama Türkiye yerli yerinde duruyor” şeklinde konuştu.

“Kaptan köşkünde oturanlar kendilerini emniyette sanmasınlar!”

“Gemi battı mı suçlu da suçsuz da beraber boğulur” diyen Yurtbay, “Biz aynı geminin içindeyiz. Kaptan köşkünde oturanlar en yukarda oturdukları için kendilerini emniyette sanmasınlar. Gemi battığı zaman herkes gider. Bu gemi bizim, bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu gemi yüzecek. Bunun yüzebilmesi için artık farklı bir anlayışa ihtiyaç var. Patinaj yapıyorlar, özeleştiride bulunamıyorlar, yanlışlarını göremiyorlar. Bunu düzeltecek olan Saadet Partisi kadrolarıdır. Bu ülke Saadet Partisi’ni bekliyor. Önümüzdeki seçimler inananların gözünün açılmasına vesile olacak seçimlerdir. Mahalli seçimlerde biz bir varlık göstermek mecburiyetindeyiz. Bu bizim bundan sonraki seçimlerimize de işaret edecektir. Bütün gücümüzle en iyi neticeyi almak için çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam