Bakkallar ve Bayiler Odası’ndan aşure ikramı

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Muharrem ayı dolayısıyla Hükümet Caddesi Arap Camii önünde vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan dağıtımda yaptığı açıklamada “Milletimiz, aşure geleneğini yüzyıllardır sürdürerek, birlikte yaşamanın en güzel örneğini göstermekte, sevinci ve hüznü paylaşmakta, birlik ve beraberliği pekiştirmektedir.” Dedi.

Bakkallar ve Bayiler Odası’ndan aşure ikramı Güncel

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Muharrem ayı dolayısıyla Hükümet Caddesi Arap Camii önünde vatandaşlara  aşure  ikram etti. Aşure dağıtımına Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, CHP İl Başkanı İlknur Erkan, CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, CHP İl Başkan Yardımcısı Sabri Aktaş, Bartın Maden Eşya ve Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Taekwondo İl Temsilcisi Gökser Çağdaş, AK Parti eski Kadın Kolları Başkanı Nurzen Çağdaş ve Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı da katıldı.

Özkan: “Birlik ve beraberliğe vesile olsun”

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan  dağıtımda yaptığı açıklamada "Peygamberimiz Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin'in, şehit edilmesi nedeniyle bütün Müslümanlarca ortak bir hüzün belirtisi olarak aşure günü olarak kutlanmaktadır. Hicri aylarımızdan Muharrem ortak bir hüzün günü olduğu kadar Hz. Hüseyin'in adalet, hak ve hakikat ilkesini korumak için gösterdiği direnişin de sembolüdür. Geçmişte yaşanılan bu müessif olayın birlik ve beraberliği zedeleyemeyeceğinin açık göstergesi günümüzde yaşatılan Aşure geleneğidir. Aşure yemeğindeki çeşitlilik ve farklı nimetlerin bir araya getirilmesi farklılıkların nasıl bir zenginlik oluşturduğunun ispatıdır. Milletimiz, aşure geleneğini yüzyıllardır sürdürerek, birlikte yaşamanın en güzel örneğini göstermekte, sevinci ve hüznü paylaşmakta, birlik ve beraberliği pekiştirmektedir. Aşure etkinliğimizin de birlik ve beraberliğe vesile olmasını diliyoruz. Muharrem ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz ay oldu. Destek olan tüm esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Halkımızı ve esnafımızı buluşturacak etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam