Amatör Spor Haftası basket maçları ile başladı

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenli fiziksel aktiviteyi özendirmek amacıyla ülke genelinde ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası Bartın’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 8 Ekim’de başlayan hafta 15 Ekim’de sona erecek.

Amatör Spor Haftası basket maçları ile başladı Spor

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenli fiziksel aktiviteyi özendirmek amacıyla ülke genelinde ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası Bartın’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Bartın’da ilk organizasyon basketbolda yapıldı.  Ömertepesi kapalı spor salonunda gerçekleşen U-14 yaş guruplarındaki ilk maçta kızlarda  Bartın Belediyespor ile Altuğspor karşılaştı. İlk çeyreği karşılıklı basketlerle geçen müsabakada Bartın Belediyesi takımı  2-3-4 çeyrekte  oynadığı güzel oyunla rakibini 32-16 yenerek birinci oldu. Erkekler U-14 kategorisinde Gazi Ortaokulu ile Cumhuriyet Ortaokulu karşılaştı. 4 çeyrek de karşılıklı basketlerle geçti. Oldukça çekişmeli geçen maçı Gazi Ortaokulu rakibini 46-44 yenerek birinci oldu.

Amatör Spor Haftası 15 Ekim’de sona erecek

Amatör Spor Haftası’nda düzenlenecek olan faaliyetlerle farkındalık oluşturularak, halka düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcuların halka tanıtılması sağlanması hedefleniyor. 8 Ekim’de başlayan hafta 15 Ekim’de sona erecek.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam