Başın sağ olsun Türkiye

Türkiye’nin ve Bartın’ın yüreğine bu kez Batman’dan gelen şehit haberiyle ateş düştü. Batman’da PKK’lı teröristlerin önceden yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcının patlamasıyla 7 asker şehit olurken Bartın’da birçok isim baş sağlığı mesajı yayımladı.

Başın sağ olsun Türkiye Güncel

Batman’ın Gercüş İlçesinde PKK’lı teröristlerin önceden yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı, zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirmesi sonucu meydana gelen patlamada 7 asker şehit oldu, 1'i ağır 2 asker yaralandı. Batman’dan gelen bu acı haberle birlikte Türkiye’nin ve Bartın’ın yüreğine bir kez daha ateş düşerken Bartın’da il protokolü başta olmak üzere birçok isim sosyal medya aracılığıyla baş sağlığı mesajı yayımladı.

Terörü bir kez daha lanetlediler

Bartın Valisi Nusret Dirim mesajında “Batman’daki hain saldırıda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun” derken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Batman’dan gelen acı haber yüreğimizi bir kez daha dağladı. Şehit askerlerimize rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum” ifadelerinde bulundu. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta “Batman'da yol yapım çalışmasının güvenliğini sağlayan askeri aracın geçişi sırasında yola tuzaklanan EYP'nin patlatılması sonucu Şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Teröristlere ve arkasındaki terör destekçilerine lanet olsun” şeklinde mesaj yayımladı.

Batman’da şehit olan askerlerimizin ise İzmir, Isparta, Eskişehir, Ankara, Amasya, Samsun, Balıkesir nüfuslarına kayıtlı oldukları öğrenildi. Olayda  Uzman Çavuş Okan Dinçer, Uzman Çavuş Özgür Can İnce, Uzm. Çvş. Ali Hekim, Uzman Çavuş Uğur Göksu, Uzman Çavuş Neşet Gök ve Jandarma Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus şehit oldu.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam