Gıda işletmesi çalışanlarına hijyen eğitimi

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Bartın Bakkallar ve Bayiler Odasının işbirliğiyle gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunması amacıyla gıda satışı ve işletmelerine hijyen eğitimi verildi. Eğitime 62 işletme çalışanı katıldı.

Gıda işletmesi çalışanlarına hijyen eğitimi Güncel

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Bartın Bakkallar ve Bayiler Odasının işbirliğiyle gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunması amacıyla gıda satışı ve işletmelerine hijyen eğitimi verildi. Eğitime 62 işletme çalışanı katıldı.  Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisi Vildan Gençer ve Ziraat Mühendisi Veysel Karaaslan tarafından 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile Gıda Hijyeni Yönetmeliği kapsamında verilen eğitimde gıda işletmecilerinin ve çalışanların sorumlulukları, genel ve özel hijyen gereklilikleri, gıda satışı, toplu tüketim ve üretim, kantin, yemekhane vb. işyerlerinde çalışan personelin kişisel bakım ve hijyeni, işletme hijyeni, alet ekipman hijyeni, atık yönetimi, ürünlerin muhafaza koşulları gibi konularda gıda güvenliği bilincinin oluşturulması ve arttırılması, işletmelerde genel olarak tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için alınması gereken önlemler anlatıldı.

Hijyen eğitim sertifikası verilecek

Genel ve Gıda Hijyen Eğitimi sonunda anlatılan konular hakkında sınav olacak olan  işletme çalışanlarına 70 ve üzeri puan almaları taktirde 5 yıl geçerli olmak üzere hijyen eğitim sertifikası verilecek. 2018 yılında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası işbirliğiyle 9 hijyen eğitimi gerçekleştirildi. Bu eğitimlere 654 kişi katıldı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam