Koç’tan Sağlık Raporu Operasyonuyla ilgili açıklama

Sağlık İl Müdürü Dursun Koç, Kastamonu merkezli 10 ilde yapılan ve aralarında Bartın’ın da bulunduğu Sağlık Raporu Operasyonuyla ilgili açıklamada bulundu. Dursun, 100 kişinin göz altına alındığı operasyonda Bartın Devlet Hastanesinden 4 sağlık çalışanının gözaltına alındığına dair iddialar gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Koç’tan Sağlık Raporu Operasyonuyla ilgili açıklama Güncel

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından aralarında doktor, hemşire, sağlık çalışanlarının ve çeşitli işlerde çalışanların bulunduğu şahıslara yönelik  operasyon düzenlenmişti.  Sahte sağlık raporu düzenledikleri, resmi belgede sahtecilik yaptıkları ve devleti zarara uğrattıkları iddiası ile Kastamonu, Ankara, İstanbul, Bartın, Kayseri, Muş, Sakarya, Erzincan, Muğla ve Tekirdağ'da yapılan operasyonda  100 kişi gözaltına alınmıştı. Sağlık İl Müdürü Dursun Koç, operasyonda Bartın Devlet Hastanesinden 4 sağlık çalışanının gözaltına alındığına dair iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

“İddialar gerçeği yansıtmamaktadır”

İddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydeden Koç, Ulusal basında “Kastamonu Merkezli 10 İlde Sağlık Raporu Operasyonu: 100 Gözaltı” konulu çıkan haberlerin ilimize yansıması sırasında Bartın Devlet Hastanesinden 4 Sağlık çalışanının gözaltına alındığına dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın halkımız kurumumuz resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından kurumumuzla ilgili faaliyetlerimizi ve haberleri takip edebilirler. Bartın sağlık teşkilatında görev yapan tüm çalışanlarımız görevinin başındadır. Bartın halkına sunulan sağlık hizmetini sürdürmek ve kalitesini artırmak amacıyla gayret ve azimle çalışmaktadır” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam