Basketbol hakemleri yeni sezona hazır

Bartın’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol İl Temsilciliği tarafından basketbol aday hakemlere yönelik eğitim semineri düzenlendi. Seminere 32 hakem katıldı.

Basketbol hakemleri yeni sezona hazır Spor

Bartın Gençlik Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim kapsamında il içi ve dışında müsabakalarda görev yapacak basketbol aday hakemlere yönelik eğitim programı düzenlendi. 32 hakemin katıldığı toplantıda Basketbol Federasyonu A klasman Hakemi Duhan Köyiçi tarafından aday hakemlere yeni sezon öncesi yeni değişen oyun kuralları hakkında bilgiler verildi.

Kükner: “Yeni sezon öncesi kendilerini bilgilendirdik”

Bartın’da basketbol hakem açığının kalmadığını belirten İl Temsilcisi Aydın Kükner, “İlimiz hakem camiasına genç ve dinamik arkadaşlar kazandırmak istiyoruz. Geçen yıl ilimizde düzenlenen basketbol aday hakem kursu ile aramıza birçok yeni arkadaşımız katıldı. Arkadaşlarımızın hakemlik hakkında merak ettikleri konuları cevaplandırarak yeni sezon öncesi kendilerini bilgilendirdik. Her ay düzenli olarak gerçekleştireceğimiz eğitimlerimizle de arkadaşlarımızı daha tecrübeli hale getirerek, müsabakalarda daha sağlıklı maç yönetmelerini sağlayacağız. Bu şekilde iyi hakemlerle  Basketbol sporunu geliştirmek en büyük hedefimizdir. İlimizde  bir tane C klasman hakemimiz  Onur Açıkyüz arkadaşımız var. Geçen yıl Türkiye Basketbol liglerinde çok güzel maçlar yöneterek ilimizi başarı ile temsil etti. Bizler İlimizde ve Ülkemizde  uzun yıllar hizmet edecek hakemler yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam