Sağlıkta Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

2018 Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezindeki toplantıya 6 ilin sağlık personeli ve yöneticileriyle birlikte Bartın Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç ve Bartın heyeti de katıldı.

Sağlıkta Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı yapıldı Güncel

2018 Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi.  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezindeki toplantıya  Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper, Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneler Başkanı Dr. Ahmet Cebecı, Bartın  Devlet Hastanesi Başhekimi Uz .Dr. Abdullah Danışman, Bartın Şehit Cem Kanbur Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ersoy Alıcı ve 6 ilin  sağlık il müdürleri, yöneticiler, sağlık tesisi yöneticileri, verimlilik ve kalite birim çalışanları katıldı.

“Güzel sonuçlar alınacağına inanıyorum”

Toplantıda verimlilik yerinde değerlendirme rehberi, stok analizleri, tedarik planlama, Bolu, Bartın, Düzce illeri insan gücü ve planlama, hasta hakları, çalışan hakları ve güvenliği, tıbbi sosyal hizmet birimleri uygulamaları, sağlık bakım hizmetleri, acil sağlık hizmetleri analizleri, MHRS(Merkezi Hekim Randevu Sistemi) Analizleri ve diğer hizmet süreçlerinde iyileşme sağlanması amacıyla bilgi alışverişinde bulunuldu. Verimlilik toplantısında güzel sonuçlar alınacağını kaydeden  Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper  “İyi bir toplantı olmasını diliyorum. Daha önce yaptığımız sekiz toplantının geri dönüşleri çok iyi oldu.  Sağlık  yönetimi; insan yoğun bir sektör olduğu için her şeyi birdenbire düzeltebilecek sihirli bir değnek yok.  Onun yerine çok sayıda unsuru gözden geçirerek onların düzelmelerinin birleşiminden oluşan etki ile güzel sonuç alınacağına inanıyorum.  Her zaman daha iyisi mümkün” dedi.

İl Sağlık Müdürü  Dursun Koç ta toplantının Bartın için daha iyiyi daha güzeli bulabilme noktasında hayırlara vesile olmasını diledi.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                     

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam