Tunç aşure dağıttı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Belediyesi tarafından düzenlenen Aşure etkinlikleri kapsamında Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ile birlikte Kozcağızlı hemşerilerine aşure dağıttı.

Tunç aşure dağıttı Güncel

Kozcağız Belediyesi önünde gerçekleşen aşure programına AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz, İl Yönetim kurulu üyesi Giray Gülsoy, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. ozcağız’da Aşure geleneğinin devam ettiğini belirten Belediye Başkanı ‘Karaman’, “Muharrem ayı ve Aşure Günü dolayısıyla yüz yıllardır süregelen geleneğimizi bizlerde Geleneksel hale getirdik ve Kozcağız’da yaşatmaya devam ediyoruz. Bundan sonrada aynı şekilde geleneğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’mizi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokacağız”

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç yaptığı konuşmada “Aşure günü vesilesiyle sizlerle bir araya geldik. Muharrem ayı içerisindeyiz. Aşure Muharrem ayının ilk haftasında artık geleneksel hale getirilmiş, hem ülkemizde olduğu gibi İslam dünyasında da kutlanıyor. Aşure yemeğine bakınca, içerisinde çok değişik meyve ve sebzeler var. Bunların birleşiminden böyle güzel bir tatlılık çıkmış. İşte aşure farklılıkların bir araya gelerek nasıl güzel bir şeyin ortaya çıkabileceğinin en büyük örnektir. Tabi Kerbela Olayı ibret almamız gereken bir olay. Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin, Kerbela’da dava arkadaşlarıyla birlikte şehit ediliyor. Aradan 1379 yıl geçmesine rağmen hala İslam dünyasının içerisinde bir hüzün olarak devam ediyor. Buradan şunu söylüyoruz. Bundan sonra İslam dünyasında böyle olaylar bir daha olmasın. Ama olmaya devam ediyor. Yeni Kerbelalar maalesef devam ediyor, kardeş kanı dökülüyor, Müslüman kanı dökülüyor. Hepimiz dua edelim artık Müslümanlar arasında, kardeşlik olsun, birlik olsun. Dünyada barışın hakkın hakkaniyetin olması için çalışan bir Başkanımız var, o da Recep Tayyip Erdoğan. O da olmasa demek ki daha büyük felaketler olurdu. Sizler de ona dua ediyorsunuz. Memleketimizde şu ekonomik dalgalanma var ama bunları da aşacak güçteyiz. Bunlar da dış güçlerin işi. Bunları da aşacağız. Ne darbeleri, ne krizleri aştık hep beraber inşallah bunları sizlerle beraber aşarak Türkiye’mizi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokacağız” dedi.

“Yatırımlar devam ediyor”

Milletvekili Tunç Kozcağız’da devam eden yatırımlara da değinerek, “Kozcağız Beldesine ulaşımı rahatlaştıracak duble yol çalışmalarını başlattıklarını, ihalesi gerçekleşen her yatırımı tamamladıkları gibi Kozcağız-Bartın arasındaki duble yol çalışmalarının da tamamlanacağını, iki baraj inşaatından birinin tamamlandığını, diğerinde kısa süre içerisinde tamamlanacağını, ayrıca Kozcağız’a anaokulu inşaat çalışmalarını da başlatacakları müjdesini verdi.

 “Kozcağız’ın çehresini değişti”

AK Parti’nin Kozcağız’a gerçekleştirdiği yatırımlarıyla alt yapısından üst yapısına, terminalinden sosyal tesislerine, İmam Hatip Ortaokulu’ndan diğer okullara kadar Kozcağız’ın çehresini değiştirdiğini belirten Milletvekili Tunç, “ Kozcağız’a Endüstri Meslek Lisesi inşaa edileceği müjdesini vererek okulun proje çalışmalarının tamamlandığını ihale aşamasında olduğunu ifade ederek, Kozcağız’a yeni bir okul daha kazandıracağız. Bugüne kadar verdiğiniz tüm destekler içinde ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan duaların ardından vatandaşlara aşure dağıtımı AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz ve bazı teşkilat mensuplarınca yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam