CHP’den 4 bin kişiye aşure ikramı

CHP İl Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu. CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Hükümet Caddesi’ndeki Arap Camii önünde kurulan stantta 4 bin kişiye aşure dağıttı.

CHP’den 4 bin kişiye aşure ikramı Güncel

CHP  İl Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu. CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan Hükümet Caddesi’ndeki Arap Camii önünde kurulan stantta 4 bin kişiye aşure dağıttı. İl Başkanı Erkan, aşure ikramının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, bin 378 yıl önce Kerbela’da yaşanan katliamın bugün ortadoğuda devam ettiğini söyledi. Akan kanın durmasını ve dünyada barışın sağlanmasını temenni ettiklerini dile getiren Erkan, Hz. Hüseyin ve yol arkadaşlarının da en büyük dileği, akan kanın durmasıydı. Kerbela'nın bize öğrettiği en büyük mesaj, birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Eğer bu mesajı hayata geçirebilseydik, İslam coğrafyası bugün hüznü, matemi ve acıklı hikayeleri yaşamayacak, kan gölüne dönüşmeyecekti. Hz. Hüseyin ve beraberindekileri saygı ve rahmetle anıyor, bu aşurenin barışa ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan diliyorum.” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Gölbucaklı da “Bu tip dini vecibelerin yerine getirilmesi topluma güzellik katıyor. Toplumun bir araya gelmesinde, birleşmesinde bunlar birer fırsat diye düşünüyorum. Aşure etkinliğimizle amacımız yine topluma ait olan bu imkanları bu vesileyle yine toplumla paylaşmak. Vatandaşlarımızın bir araya gelmesinden son derece mutluyuz. Bugün burada yaklaşık 4 bin kişiye aşure ikramında bulunduk." diye konuştu.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam