TUNÇ: “YATIRIMLARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 10 gün içinde Bartın’da 4 büyük yatırımın ihalesini gerçekleştireceklerini açıkladı. Kozcağız Belediyesi Kent Park’ın 25 Eylül’de, Amasra Futbol Sahası Tribünün 28 Eylül’de, Bartın Merkez Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezinin 2 Ekim’de ve Bartın Üniversitesi 14 bin 332 metrekare büyüklüğündeki Laboratuvar Binasının da 9 Ekim de ihale edileceğini söyleyen Tunç, “Bartın’da yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

TUNÇ: “YATIRIMLARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ” Güncel

10 günde 4 ihale birden

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 10 gün içinde Bartın’da 4 büyük yatırımın ihalesini gerçekleştireceklerini açıkladı. Kozcağız Belediyesi Kent Park’ın 25 Eylül’de,  Amasra Futbol Sahası Tribünün 28 Eylül’de,  Bartın Merkez Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezinin 2 Ekim’de ve Bartın Üniversitesi 14 bin 332 metrekare büyüklüğündeki Laboratuvar Binasının da 9 Ekim de ihale edileceğini söyleyen Tunç, “Bartın’da yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Hayırlı uğurlu olun. Kozcağız Beldemizde yapılacak olan Kent Park Belediye Terminali ve Sosyal Tesislerinin karşısındaki yeşil alanda, içerisinde çok amaçlı salon ile cam teraslı kafeterya, oyun sokağı, spor ve dinlenme alanlarını barındıran bir proje olacak.  İhalesi gerçekleştirildikten sonra proje  180 gün içerisinde tamamlanacak” dedi.

Amasra Futbol Sahası Tribünü ihalesi 28 Eylül’de 

Amasra Futbol Sahası Tribünü Yapımı ihalesinin 28 Eylül’de  Bartın İl Özel İdaresinde gerçekleştirileceğini ifade eden Tunç, daha önceki yıllarda FİFA standartlarında aydınlatmalı sentetik çim saha olarak yapımını tamamladıkları, 370 metrekare beton tribün inşaatının ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 1 yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.  Bartın’a her alanda olduğu gibi Gençlik ve Spor alanında da çok sayıda eser kazandırdıklarını belirten Yılmaz Tunç “Bartın Gençlik  Merkezi, 500 Seyirci Kapasiteli Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, bünyesinde farklı spor dalları için 8 ayrı salon bulunan Bartın Merkez çok amaçlı kapalı spor salonu, Amasra İlçemize Kapalı Spor Salonu, Kurucaşile İlçemize Kapalı Spor Salonu, Abdipaşa Lisesi’ne Kapalı Spor Salonu, Arıt beldemize kapalı spor salonu, Hasankadı beldemize kapalı spor salonu, Akçamescit Ortaokulu’na Kapalı Spor Salonu olmak üzere 7 tane Kapalı Spor Salonu, Ulus, Amasra, Kurucaşile, Kozcağız, Kumluca, Abdipaşa, Merkez Ömertepesi Futbol Sahası olmak üzere seyirci tribünleri ve aydınlatmalı FİFA standartlarında 7 adet futbol sahası, Ulus, Hasankadı ve Abdipaşa Kapalı halı saha ve sosyal tesisleri, çok sayıda okula açık spor tesisleri kazandırdık ve Atatürk Stadyumunun onarımlarını gerçekleştirerek, sahayı yeniledik. Bartın’a her alanda olduğu gibi spor yatırımlarında da altın yıllarını yaşattık” dedi.

Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi ihalesi 2 Ekim’de

Tunç, Bartın Merkez Aladağ Mahallesi Sağlıklı Yaşam Merkezi ihalesinin de 2 Ekim’de yapılacağını kaydetti. Tunç, Sağlık Bakanlığı’nın 2018 yılı yatırım programına alınan Bartın Merkez Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını, gerekli ödenekleri aktardıklarını ve önümüzdeki günlerde yapım ihalesini gerçekleştireceklerini belirterek, Bartın’a önemli bir sağlık yatırımı daha kazandırmış olacaklarını söyledi.  Sağlıklı Yaşam Merkezinin çok özel tasarlanacağını belirten Tunç, binada diyetisyenlerin, psikologların, fizyoterapistlerin, şeker hastalığı gibi sürekli hastalıklarla ilgilenen özel eğitim almış hemşirelerin bulunacağını, Röntgen ve ultrason imkanının olacağını, kanser taramaları, anne-bebek sağlığı gibi hizmetlerin verileceğini belirtti.  Tunç, vatandaşların aile hekimlerinin yönlendirmesi ile Sağlıklı Yaşam Merkezine geleceğini ve burada ilgili uzmanlarca tedavisi ile ilgili süreçlerin takip edileceğini sözlerine ekledi.

Laboratuvar Binası ihalesi 9 Ekim’de

Yılmaz Tunç son olarak Bartın Üniversitesi 14 bin 332 metrekare büyüklüğündeki Laboratuvar Binasının da 9 Ekim’de ihale edileceğini açıkladı.  Tunç, Bartın Üniversitesi’ni yeni yatırımlarla büyütmeye devam ettiklerini belirterek Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilecek olan Laboratuvar binasının 14 bin 332 metrekare kapalı alana sahip olacağını ve binanın ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 450 günde tamamlanacağını söyledi. Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar kampüsünde Rektörlük binasının da yapımının devam ettiğini dile getiren Tunç, Öğrenci Yaşam Merkezi ve Sosyal ve Sportif Tesisleri, Kütüphane Binası ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binasının da yapımının tamamlanmak üzere olduğu kaydetti.

Fatih Sultan Mehmet Camii inşaatı son aşamada

2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesinin aradan geçen süre içerisinde önemli gelişmeler sağladığını belirten Yılmaz Tunç, bin 200 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kutlubey Yazıcılar kampüsünde, fakülte binalarının bir kısmı ile öğrenci ve personel yemekhanelerinin yapımının tamamlandığını, üniversitenin yeni kampüs alanına ulaşım için gerekli olan köprülü kavşak inşaatının da tamamlandığını, kamulaştırmanın ardından bağlantı yollarının da tamamlanacağını söyledi. Üniversite kampüs alanı içerisinden geçen Yazıcılar Deresinin de ıslahını tamamladıklarını ifade eden Tunç, kampüs alanında yapımı devam eden Fatih Sultan Mehmet Camii inşaatında da son aşamaya gelindiğini, Üniversite lojmanlarının inşaatının tamamlandığını, kampüs alanında Kredi Yurtlar Kurumu tarafından 1000 kişilik yurt yapımının da devam ettiğini belirtti.

“Üniversite büyüdükçe Bartın da büyüyecek”

Tüm bu çalışmalar tamamlandığında bugün 15 bin öğrenci sayısını aşan Bartın Üniversitesinin Ağdacı kampüsü ve Kutlubeyyazıcılar Kampüsü ve ilçelerdeki yüksekokullar ile birlikte 30 bin öğrenci hedefine yaklaşacağını ve bölgenin en iyi üniversitelerinden biri olacağını kaydeden Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi büyüdükçe, Bartın’ın da büyümeye, gelişmeye devam edeceğini vurguladı. Yılmaz Tunç, “Bartın Üniversitesi’ne verdikleri destekten dolayı başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Üniversitemiz Rektörü’ne, idari ve akademik personeline teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam