Belediyeden 5 bin kişiye aşure ikramı

Bartın Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla Bartın Kent Müzesi önünce vatandaşlara aşure dağıttı. 5 bin kişiye aşure ikramının yapıldığı dağıtıma vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Belediyeden 5 bin kişiye aşure ikramı Güncel

Bartın Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda aşure ikramı geleneğini devam ettirdi. Bartın Belediyesi bu kapsamda Hükümet Caddesi üzerinde vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Düzenlenen aşure ikramına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bartın Kent Müzesi önünde gerçekleştirilen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aşure ikramında 5 bin vatandaşa aşure ikram edildi.

 Akın: “Birlik ve beraberliğe vesile olsun”

 Aşure ikramı sonrasında kısa bir açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Muharrem Ayının ülkemizdeki birlik ve beraberliğe, dünyadaki huzura ve barışa vesile olmasını diledi. Akın,  “Göreve geldiğimizden bu tarafa dini ve önemli günlerde tatlı ve aşure dağıtıyoruz. Bugün de Muharrem Ayının ilk günleri biz de vatandaşlarımıza aşure dağıtalım istedik. Hem bu günleri hatırlatma anlamında hem de birlik ve beraberliği sağlama anlamında bu tür etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah Muharrem Ayı ülkemizdeki birlik ve beraberliğe, dünyadaki huzura ve barışa vesile olur.” dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam