Çiftçilere kapya biberi tanıtımı

"Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Yayım Projeleri" kapsamında Sütlüce Köyüne deneme amaçlı dikilen kapya biberi çiftçilere tanıtıldı.

Çiftçilere kapya biberi tanıtımı Güncel

"Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Yayım Projeleri" kapsamında  Sütlüce Köyüne deneme amaçlı dikilen kapya biberi Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram tarafından çiftçilere tanıtıldı. Tanıtıma Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Sebzecilik Bölüm Bşk. Dr. Oğuz Gündüz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü G. Merve Şen Kul, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Teoman Tuğ Pehlivan, teknik personel de katıldı.

2 bin fide dikildi

Teknik personelin çiftçilere deneme sonuçlarını gösterdiği ve kapya biberi hakkında bilgiler verdiği tanıtımda konuşan Müdür Bayram “İlimizin Akgöz, Akpınar ve Sütlüce köyleri olmak üzere 3 farklı bölgesinde adaptasyonu hakkında bilgi edinilmesi hedeflenerek Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından tescilli Yalova Yağlık 28 Kapya Biber çeşidi üretilmesinin teşvik edilmesi ve damla sulama sistemi kurularak dekara 2 bin fide dikilerek deneme alanları oluşturulmuştur” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam