Şehit aileleri ve gaziler yemekte buluştu

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Bartın Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek düzenlendi.

Şehit aileleri ve gaziler yemekte buluştu Güncel

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Bartın Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek düzenlendi. Bulut Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen yemeğe Bartın Vali Yardımcısı Erkan Kalender başta olmak üzere il protokolü şehit aileleri ve gaziler katıldı.  Yemekte protokol üyeleri şehit aileleri ve gaziler ile teker teker sohbet ederken talep ve önerileri de dinlendi.

Şahin: “Biz şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız”

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok yemekte yaptığı konuşmada  tüm katılımcılara  teşekkür etti.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu anlamlı günde, vatan toprakları üzerinde istiklal ve egemenlik içerisinde bayrağımızın dalgalanmasını sağlayan tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü en içten duygularımla kutluyorum. Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz.

“Mehmetçiklerimiz aynı ruhla vatanları için mücadele vermektedir”

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy “Ordunun Duası” adlı eserinde;

“Yılmam ölümden, yaradan, askerim; Orduma “Gazi” dedi Peygamberim. Bir dileğim var, ölürüm isterim; Yurduma tek düşman ayak basmasın!” Diyerek gaziliği en güzel şekilde ifade etmiştir.  Bu aziz millet 15 Temmuz hain darbe girişiminde bu ruhu ve heyecanı bir kez daha göstererek canları pahasına bu vatan için şehit ve gazi olmuşlar. Bugün Güneydoğuda teröristlerle olan mücadelelerde Mehmetçiklerimiz aynı ruhla vatanları için mücadele vermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurtuluş Savaşı Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Yemekte ayrıca şehitler ve ebediyete intikal eden gaziler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapılarak dualar edildi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam