Oto dolandırıcılığı şebekesi çökertildi

Hacizli ve rehinli araçları senet karşılığında alıp parçalayarak satan oto dolandırıcılık şebekesi İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan başarılı operasyon sonucunda çökertildi. Dolandırıcılık şebekesi üyesi olduğu tespit edilene 3 kişi ise tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Oto dolandırıcılığı şebekesi çökertildi Güncel

Edinilen bilgilere göre; özellikle borcunu ödeyemeyen hacizli, rehinli araç sahiplerine ulaşarak araç sahipleri ile sohbet edip çay içerek belli bir güven veren oto dolandırıcılığı yapan şebeke üyelerinin araç sahiplerine araçlarına karşılık önden çok ufak bir meblağ vererek geri kalan miktarına da senet düzenleyip araçları aldıkları tespit edildi. Araçları bu şekilde alan şebeke üyeleri daha sonra araçları parçalayıp satarken araç sahiplerine verdikleri senetleri de ödemeyerek vatandaşları mağdur etti.

Dolandırılan vatandaşlara internetten ulaşmışlar

 Şebeke üyelerinin dolandırılan vatandaşlara internet üzerinden ulaştığını anlayan polis, örgüt üyesi olduğu tespit edilen  S.K , T.A ve H.U takibe aldı.  Polis ayrıca takibe aldığı şüphelilerin kendi araçlarını da senetle  sattığını ve sonrada çalıntı ihbarında bulanarak araçları sattıkları kişiden geri aldıkları veya almaya çalıştıkları ve bu şekilde haksız kazanç elde ettikleri de tespit etti.

3 kişi tutuklandı

Operasyonda yakalanan şüphelilerin tutuklanarak cezaevine gönderildiği ve dolandırılan vatandaşlara da araçlarının teslim edildiği öğrenildi. Polis, vatandaşları bir kez daha araç alım ve satım işlemlerinin noter yolu ile yapılması ve ticari iş ve işlemlerde güvene dayalı işlemlerin sonrasında noter huzurunda tasdik ettirilmesi konusunda uyardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam