Bartın, Van’da tanıtılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde 27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Orta Doğu turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından birisi olması hedeflenen Van’da gerçekleşecek olan 9. Van Doğu Anadolu Turizm Ve Seyahat Fuarı’na Bartın’da katılıyor. Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun Bartın’ın tarihi, kültürel turizm değerlerini Orta Doğu’ya tanıtacak.

Bartın, Van’da tanıtılacak Güncel

Haber Merkezi 
Türkiye’nin en stratejik bölgesinde ve turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan                      Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat  Fuarı ve II. Uluslararsı Batı Asya Turizm Araştırmaları Kogresi, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, Van Valiliği Van Büyükşehir Belediyesi, TURSAB, Van Ticaret ve Sanayi Odası,          KOSGEB, ve bir çok kurumun desteği ile Ajans Asya Fuarcılık Org. Ltd. Şti tarafından 9. kez 27-30 Eylül  2018 tarihleri arasında Van’da gerçekleşecek.
Düzenlenecek olan fuara                 Bartın’da katılacak. Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun Bartın’ın tarihi, kültürel turizm değerlerini Orta Doğu’ya tanıtmayı, yeni pazar ağları oluşturmayı, Bartın ekonomisine katma değer oluşturmayı ilke edinmek amacıyla, İran, Suudi Arabistan, Bahreyn, İsrail, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan ve Rusya ülkelerinden gelmesi hedeflenen ziyaretçiler ve turizm potansiyelleri ile bir araya       gelerek verimli iş görüşmeleri              yapmak için 9. Van Doğu Anadolu Turizm Ve Seyahat Fuarı’nda yerini alacak.Geçtiğimiz yıl yurt içi ve yurt dışından 102 katılımcının yer aldığı fuar 4.500’ü yabacı olmak üzere 41.380 kişi tarafından ziyaret edildi. Bu yıl 6 ülke ile ülke genelinde            200 katılımcı ve 50.000 ziyaretçi hedefleniyor.
Farklı kültürlerin ve yeni destinasyonların buluşma 
noktası
Ülkemiz ile Ortadoğu ve Batı Asya’yı bir birine bağlayan bir noktada olması Asya ve Avrupa arasındaki son nokta olması nedeni ile Van Turizm Fuarı  her yıl artan yerli ve yabancı katılımlarıyla  büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ülkemiz ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam etmektedir.Ülkemizin ve çok sayıda ülkenin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, farklı kültürleri ve yeni destinasyonlarla çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle son yıllarda ülkemiz turizmi için son derece önem arz eden İran sınırına 90. Km yakınlıkta olması ayrıca büyük bir avantaj sunmaktadır.
 Speed Networkıng   
 Van Doğu Anadolu Trizm ve Seyahat Fuarı  kapsamında bu yıl da fuara katılan firmalarla işbirliği yapmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden Türkiye’ye turist gönderen ve Türkiye’den turist götüren tur operatörleri ve seyahat acentelerinin karar vericileri fuara davet edilmektedir. Van Ticaret ve Sanayi Odası ve Ekonomi Bakanlığı  destekleriyle gerçekleştirilen bu özel program çerçevesinde, yurtdışından gelecek olan özel delegasyonlar fuar alanında özel ayrılan "SPEED NETWORKİNG" alanında stant sahibi turizmciler ile bir araya gelerek iş bağlantıları yapacaktır. Hedef Ülkeler İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan olarak belirlendi.
Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuar ve Kongresi 27-30 Eylül 2018 Tarihleri Arasında  Van Expo Fuar ve Kongre Merkezin'de.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam