Okullarda güvenli eğitim toplantısı gerçekleştirildi

2018-2019 eğitim öğretim yılında okul ve çevrelerinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Okullarda Güvenli Eğitim Toplantısı” Bartın Valisi Nusret Dirim Başkanlığında yapıldı.

Okullarda güvenli eğitim toplantısı gerçekleştirildi Güncel

 


2018-2019 eğitim öğretim yılında okul ve çevrelerinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Okullarda Güvenli Eğitim Toplantısı” Bartın Kültür Merkezinde gerçekleşti. Bartın Valisi Nusret Dirim Başkanlığında düzenlenen toplantıya, Ulus Kaymakamı Recep HASAR, Kurucaşile Kaymakam V. Burak Bozkurt GÜRSES, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Kemal ÜNAL, İl Emniyet Müdürü Ogün VURAL, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yrb.Gökmen GÜCÜYEN, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR, daire amirleri, okul müdürleri, muhtarlar  ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan bilgilendirme toplantısında ilk olarak İl Emniyet Müdürlüğü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Oğuz TÜZÜN ve  İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Kemal ÜNAL tarafından yapılan sunumlar ile devam etti.

Özel güvenlikler artacak

Toplantıda konuşan Vali Dirim okullarda güvenliğin ağlanması için müşterek çalışılması gerektiğini kaydederek, “Çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe hazırlanması için sağlıklı bir şekilde el birliğiyle çalışmalıyız. Okullarda güvenlik sadece emniyet ve asayiş konusu değil, bunun bir çok kolları var. Çeşitli  kuruluşların, ailelerin sahiplenmesi gereken yönleri var. Bu konularda müşterek olarak çalışmamız gerekiyor. Okullarımızda özellikle  öğrenci yoğunluğu olan riski yüksek okullarımızda özel güvenlik görevlisi görevlendirdik. Bu yılda devam edeceğiz. Özel güvenlik görevlisi uygulanmasını geliştirerek ve  daha da  artırarak devam edecek.”dedi.

İhbar hattı oluşturuluyor

Okulların iç güvenliğinin de son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Dirim, “Okullarımızın kendi iç güvenliği Okul Müdürlerimiz sağlıyor. Okul  Müdürlerimiz okul yöneticileriyle birlikte müdürü yardımcıları ve okul aile birliği ile birlikte iş birliği içerisinde güvenliği sağlamaya yönelik gerekli tedbirleri almak durumunda. Hemen hemen tüm okullarımızda özellikle gittiğim okullarda kamera sistemlerinin olduğunu görüyoruz. Eğer eksiği var ise okullarımızın kamera sistemlerini biraz daha güçlendirilerek şehrin güvenlik kamera sistemlerine entegre olacak şekilde emniyetimizle  de bunu paylaşırsanız daha nitelikli kameralarla  teknik donanımla çalışılarak iyi bir seviyeye getirebiliriz. Okul çevresi ile ilgili çok iyi bir seviyeye geldiğimizi memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Güvenliğimizin görünürlüğünün  üst seviyeye çıkarılması ile birlikte bunun sonucu olarak okul çevresinde yuvalanan  suç örgütleri,  çete yapıları  öğrencileri istismar etmeye yönelik  kötü alışkanlıklara yönelik oluşumların okul çevresinde uzaklaştırıldığını görüyoruz. Bu konularda özellikle velilerimizin bilgi akışını  sağlıklı  bir şekilde yapmaları son derece önemli. Bir ihbar hattı oluşturuluyor. Bu ihbar hattına görüntü atabilirsiniz. Mesaj atabilirsiniz. Arkadaşlarımız en kısa süre içerinde  değerlendireceklerdir.” dedi.

Yoğunlaşmamız gereken konu eğitimin kalitesi

Vali Dirim eğitim kalitesine de vurgu yaparken, “Asıl yoğunlaşmamız gereken bir diğer konu Bartın’daki eğitimin kalitesi. Ben bu dönemde ilk bine giren öğrencilerimizi ödüllendirmeyi düşünüyorum. İlk bin, ikibin, onbine kadar Bartın ölçeğindeki bir ilde  önemli saymamız gereken bir başarıdır. Yıllar içinde bunu tekrarlayalım. Çünkü başarıyı fark ederseniz başarı gelişir.” dedi.


 Toplantı görüş ve temennilerin ardından sona erdi.

 

Haber:

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam