Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük Eylem Planından Finansal Destek

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU, ÇEVRE DOSTU SOKAK VE GÜRÜLTÜ BARİYERİ PROJELERİNE FİNANSAL DESTEK

Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük Eylem Planından Finansal Destek Güncel

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU, ÇEVRE DOSTU SOKAK VE GÜRÜLTÜ BARİYERİ PROJELERİNE FİNANSAL DESTEK

 

Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük Eylem Planından Finansal Destek

Muhammet Civan

Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Daha yeşil ve yaşanabilir şehirler için bisiklet yolu, yeşil yürüyüş yolu, çevre dostu sokak ve gürültü bariyeri projelerine Bakanlığımızca  finansal destek sağlanacak” dedi.

 

Özcan, “Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planında; “Daha yeşil ve yaşanabilir şehirler hedefi kapsamında bisiklet yolu (3000 km) ve yeşil yürüyüş yolu (3000 km), 60 km çevre dostu sokak ve 60.000 m²  gürültü bariyeri yapılması” işi yer almaktadır” dedi.  Ali Özcan Bu kapsamda; Trafikten kaynaklanan hava kirliliğinin azaltılması, gürültü kirliliği, küresel ısınmanın üzerinde olumlu etki yaparak insan sağlığının ve çevrenin korunması açısından bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yapılması planlanan bisiklet yolları, Sağlıklı ve çevreci yaşam hedefiyle halkın daha rahat yürüyüş yapabileceği 3 bin kilometre yürüyüş yolunun yanı sıra, yine 5 yılda 60 km çevre dostu sokak projesi ile günlük stresini atabileceği sportif araçların da yer alacağı yaşam alanlarının oluşturulabilmesi, Ayrıca  ulaşımdan kaynaklanan gürültüye maruz kalan kişilerin beden ve ruh sağlığını koruyabilmek amacıyla gürültü maruziyetini azaltmaya yönelik 5 yılda 60 bin metrekarelik gürültü bariyeri yapımı Projeleri için, belediyelere maddi destek sağlanacaktır. Söz konusu destek Bakanlığımız ve İLBANK A.Ş. arasında imzalanan Protokol çerçevesinde sağlanacak olup, destekten faydalanmak üzere geliştirilecek projelerin toplam finansman miktarının oransal olarak en fazla %45'ine kadar hibe desteği sağlanabilecektir. Gürültü bariyeri projeleri için başvurular aşağıda adresi verilen Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ne yapılacaktır” dedi.

 

Bisiklet yolu, yeşil yürüyüş yolu ve çevre dostu sokak projeleri için başvurular aşağıda adresi verilen İLBANK A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne yapılacaktır.

 

                                                                                                                                                                                                         

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam