CHP kuruluşunun 95. yılını kutladı

CHP Bartın İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı  CHP’nin 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk sundu. 

CHP kuruluşunun 95. yılını kutladı Güncel

CHP Bartın İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı  CHP’nin 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet meydanında tören düzenledi.

Nihal Çınçın

CHP’nin  95. Kuruluş yıl dönümü törenine CHP Bartın İl Başkan Yardımcısı Sabri Aktaş, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, CHP Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan, CHP Bartın il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk konulması ile devam etti.

Ardından CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı.

“CHP, Cumhuriyetin güvencesi olmuştur”

Gölbucaklı yaptığı konuşmasında,  “Dünya siyasi tarihinde köklü siyasi partilerden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi, Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti ile Kuvay-ı Milliye'nin devamı olarak Kurtuluş Savaşı'nı yöneten ve Cumhuriyeti kuran partidir.

 

Büyük Önder Atatürk'ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan, Türkiye'nin en köklü partisi CHP, çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyetin güvencesi olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi, neredeyse bir asırlık bir çınar olarak, birikimi ile Türkiye tarihine önemli izler bırakmıştır. Bugün de ülkemizin demokratik yaşam mücadelesinin çağdaş öncüsü olan CHP, düşüncelerini yüklendiği tarihi misyonu ile kararlı adımlarla geleceğe taşımaktadır. Partimizin 95. kuruluş yıl dönümünü bu düşüncelerle kutluyor, başta kurucu ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Deniz Baykal olmak üzere önceki CHP Genel Başkanlarını ve partiye emek vermiş tüm isimleri saygı ve rahmetle anıyorum.”dedi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam