Muhammed, Dünya Üniversiteler Şampiyonu

Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Milli Güreşçi Muhammed Akdeniz, Dünya Üniversiteler Şampiyonasında 74 kiloda altın madalya kazandı. Milli Güreşçi Haydar Yavuz ise 70 kiloda dünya üçüncüsü oldu.

Muhammed,  Dünya Üniversiteler Şampiyonu Spor

Brezilya’nın Goiania kentinde başlayan Dünya Üniversiteler Şampiyonasında Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Milli Sporcu Muhammed Akdeniz, 74 kilo güreşte tüm rakiplerini geçerek dünya şampiyonu oldu.  Dünya Üniversiteler Şampiyonasında Bartın Üniversitesi BESYO öğrencisi Milli Güreşçi Haydar Yavuz ise 70 kiloda dünya üçüncüsü oldu.  BESYO Müdürü Doç. Dr. Taner Bozkuş, şampiyonada dereceye giren sporcuları tebrik ederek, başarıların artarak devam etmesini diledi.

Uzun: “Öğrencilerimiz bizleri gururlandırmaya devam ediyor”

Milli sporcuları aldıkları başarılardan dolayı kutlayan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise “Öğrencilerimiz aldıkları başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Ülkemizi uluslararası müsabakalarda en iyi şekilde temsil ederek, bayrağımızı dalgalandırıyor. İnanıyorum ki bu başarıların tekrarını olimpiyatlarda da göreceğiz. Bu düşüncelerle öğrencilerimiz Muhammed Akdeniz ve Haydar Yavuz’u tebrik ediyorum.” dedi.

 

  

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam