Tunç’tan Devlet Hastanesi’ne ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı ile birlikte Bartın Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret ederek, acil şifalar diledi.

Tunç’tan Devlet Hastanesi’ne  ziyaret Güncel

Bartın Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ve yataklı servisteki hastalarla tek tek yakından ilgilenen Milletvekili Tunç hasta yakınları ile bir süre sohbet ederek çalışan hastane personeline de kolaylıklar diledi. Milletvekili Tunç yaptığı açıklamalarda Bartın’a sağlık alanında 120 milyon TL yatırım yaparak, halkımıza en kaliteli sağlık hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

“400 yataklı hastane inşaatı hızla devam ediyor”

Milletvekili Tunç, mevcut hastanenin 2005 yılında hizmete açtıklarını, halka sağlık alanında daha güzel hizmetleri sunabilmek için 400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi’nin temelini attıklarını ve yapım çalışmalarının Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde 127 dönüm arsa üzerinde inşaat çalışmalarına başladıklarını belirtti.  Tunç, “10 bin 253 metrekare oturum alanına, 94 bin 252 metrekare kapalı alana sahip olacak hastane 12 katlı olarak inşa edilecek. Hastanemiz 400 yataklı ama 480 yatak kapasiteli bir hastane olacak. 730 araç kapasiteli otoparkı var. Neredeyse her yatak başına 2 otoparkımız var. 132 polikliniğimiz olacak. 24 adet diyaliz ünitemiz, 24 adet ameliyathane, 66 adet yoğun bakım yatağı ve 58 adet acil servis yatağı da bulunacak, tamamlandığında büyük sağlık kompleksi olacak” dedi. Hastanede tedavi gören hastalar ve hasta yakınları da Yılmaz Tunç’a ve beraberindekilere ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek gerçekleştirilen yatırımlar içinde teşekkür ettiler.

 Danışman ve idari personele ziyaret

Yılmaz Tunç Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Danışman ve idari personelini de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bir süre sohbet etti.  Danışman’ı makamında ziyaret ederek hastanedeki çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.  Danışman Bartın halkına daha iyi sağlık hizmeti sunabilmenin gayreti içerinde olduklarını belirterek, göreve geldikleri kısa süre içerisinde halkımızın daha kaliteli ve sağlık hizmetine daha hızlı ulaşabilmeleri için birçok çalışma yaptıklarını ifade etti. Tunç’a ziyaretlerinden ve gerçekleştirilen büyük yatırımlardan dolayı teşekkür eden Danışman Bartın halkına daha iyi sağlık hizmeti sunabilmenin gayreti içerinde olduklarının, yapım çalışmalarına başlanan 400 yataklı hastane inşaatının tamamlanıncaya kadar en verimli şekilde mevcut hastanede sağlık hizmeti sunmak için çalıştıklarını söyledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam