AKBAL, 14. ŞUBESİNİ BARTIN’DA AÇIYOR

1982 yılında beri Zonguldak ve ilçelerinde 13 şubesiyle hizmet veren Akbal Gıda Limited Şirketi, 14. şubesini Bartın’da açmaya hazırlanıyor. Bartın’da gıda sektöründe ‘Ezbeleri bozmaya gelen’ Akbal, Yalı’da hizmete girecek olan 14. şubenin açılışını 14 Eylül’de gerçekleştirecek. Meyve ve sebze, kırmızı et ve şarküteri de bölgede bir numara olan Akbal, Bartın’da müşterilerine gıda mühendislerince denetlenen ve istediği her ürünü rahatlıkla bulabileceği 2 bin 600 metrekarelik mağazasıyla hizmet verecek. Bin 500 metrekarelik otoparklıyla da müşterilerinin otopark sorununu ortadan kaldıran Akbal, Bartınlıların kaliteli ve güvenilir alışverişin adresi olacak. Akbal’ın farkını, özellikleri ve Bartın’daki hedeflerini anlatan Abdulkadir Aktarı, Bartın’da en az 5 mağaza açmayı hedeflediklerini söyledi.

AKBAL, 14. ŞUBESİNİ BARTIN’DA AÇIYOR Güncel

Alışverişte ezberi bozacak

1982 yılında beri Zonguldak ve ilçelerinde 13 şubesiyle hizmet veren Akbal Gıda Limited Şirketi, 14. şubesini önümüzdeki günlerde Bartın’da açacak. Bartın’da gıda sektöründe ‘Ezbeleri bozmaya gelen’ Akbal, Yalı’da hizmete girecek olan 14. şubenin açılışını 14 Eylül’de gerçekleştirecek. Açılış öncesinde Akbal’da hazırlıklar tüm hızıyla ve titizlikle devam ederken meyve ve sebze, kırmızı et ve şarküteri de bölgede bir numara olan şirket, Bartın’da müşterilerine gıda mühendislerince denetlenen ve istediği her ürünü rahatlıkla bulabileceği 2 bin 600 metrekarelik mağazasıyla hizmet verecek.  Bin 500 metrekarelik bir otopark alanına da sahip olan Akbal, bu hizmetiyle de güvenilir ve kaliteli alışveriş için kendisi seçen müşterilerinin otopark sorununu ortadan kaldıracak.  Toplamda 350 kişiye istihdam sağlayan şirket, Bartın’da açacağı 14. şubede 35 kişiye istihdam sağlayarak müşterilerine hizmet verecek.  

Aktarı: “Hedefimiz bölgede büyümek”

Akbal Gıda Limited Şirketi kurucularından Abdulkadir Aktarı, Akbal’ın farkını, özellikleri ve Bartın ve Batı Karadeniz Bölgesindeki hedeflerini ve hizmet anlayışını anlattı. Zonguldak ve ilçelerinde mağaza atılımını tamamladıklarını ifade eden Aktarı Bartın’dan başlamak üzere bölgede büyümeyi hedeflediklerini söyleyerek “Akbal olarak Bartın’da 14 Eylül’de 14. şubemizi açacağız. Bartın dışında Zonguldak ve ilçelerinde tam 13 şubemiz bulunuyor.  Firma olarak hedefimiz bizim tabi ki büyümek. İlk önce de bölgemizde büyümek istiyoruz.  Zonguldak ve ilçelerinde mağaza atılımızı tamamladık. Bundan dolayı da bölgemize açılmaya başladık. Önümüzdeki 2 yıllık planımızı Bartın üstüne oluşturduk. Bartın’dan sonra ise Karabük’e açılmayı planlıyoruz” dedi.

“Kaliteli, güvenilir ve tüketici memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışına sahibiz”

Kaliteli, güvenilir ve tüketici memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışına sahip olduklarını kaydeden Aktarı, “Çaycuma Organize Sanayi’de 5 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi ve depolama alanına sahibiz. Bölgede büyüme hedefimizi gerçekleştirebilmek için üretim tesisimizi ve depolama alanımızı Çaycuma’ya kurduk. Bartın, Karabük, Gerede, Bolu ve civarı şeklinde büyümeyi planladık.  Akbal Gıda Limited Şirketini 3 kardeş birlikte kurduk ve çocuklarımızda yani ikinci kuşak ta bizlerle birlikte bu işin içinde. Kaliteli ve düzgün, tüketici memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışıyla bölgemizde büyümek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Kırımızı et ve şarküteri de çok iddialıyız”

Kırmızı et ve şarküteri de çok iddialı olduklarını belirten Aktarı şöyle devam etti:

“Akbal olarak özellikle et ürünlerinde ve kırmızı ette çok iddialıyız. Şarküteri de bu işi bizden daha iyi yapanın olmadığını söyleyecek kadar kendimize güveniyoruz.  Mesela zeytinde ve peynirde bırakın bölgeyi Türkiye genelinde sadece İstanbul’da birkaç firma dışında bizden daha iyi ürün bulundan bir başka firma daha yoktur.

“Kırmızı etlerimiz mutlaka veteriner kontrolünden geçiyor”

Kırmızı ette veteriner kontrolünden geçmeyen bir gram etin tezgahlarımıza girmesi söz konusu dahi olamaz. Tezgahlarımızda yer alan kırmızı et mutlaka veteriner kontrolünden geçmiştir.  Kırmızı eti karkas hayvan olarak Ankara, Kırşehir, Kastamonu, Amasya gibi bölge illerden alırız. O bölgenin mezbahanesinde hayvanlar devletin yetkili veterinerinin kontrolünden geçtikten sonra kesilir ve kendi soğutucu araçlarımızla getirir mağazalarımıza dağıtırız.

“Müşterilerimizin alışveriş anlayışını değiştireceğiz”

Et konusunda Zonguldak’ta bir numarayız. En yüksek kapasite ve en büyük güvenirlilik bizdedir. Bartın’da müşterilerimizin mağazamıza geldiği zaman bizi takdir edeceklerine ve alışveriş anlayışlarının değişeceğine inanıyoruz.

“Müşterilerimiz Bartın’da otopark sıkıntısı yaşamayacak”

Bartın’daki mağazamız 2 bin 600 metrekare ve bin 500 metrekarelik de otoparka sahip. Müşterilerimiz hiçbir şekilde bizden alışveriş yaptığında otopark sıkıntısı yaşamayacak.

“Hedefimiz en 50 kişiyle hizmet vermek”

İlk etapta mağazamızda 35 kişiye istihdam sağlayacağız. Şuanda da 25 kişinin sigorta girişlerini yapmış bulunuyoruz. Burada hedefimiz en az 50 kişiyle müşterilimize hizmet vermek. Toplamda ise 350 çalışanımız bulunuyor. Çalışanlarımızın işe ilk girenlerin haricindekilerin hepsinin maaşları asgari ücretin üzerinde. İşe ilk giren arkadaşlarımızın da 3 ay maaşları asgari ücret üzerinden tutuyoruz daha sonra kategorilerini yükseltip üst maaşa geçiriyoruz.

“Bartın’da en az 5 mağaza açmayı hedefliyoruz”

Bartın’da zaman içerisinde en az 5 mağaza açmayı hedefliyoruz. Tabi bu konuda aceleci davranmak ta istemiyoruz. Uygun lokasyonları bulduğumuz zaman mağazalarımızın açılışlarını gerçekleştireceğiz. Zonguldak Ereğli’de 3, Kozlu 2, Kilim ve Çaycuma’da 2 mağazamız bulunuyor.

“Kapımızdan giren her müşteri bizde birinci sınıf müşteridir”

Zonguldak’ta bizim hitap ettiğimiz müşteri birinci, ikinci ve üçüncü sınıf müşteri. Yani biz bilinçli tüketiciye hitap ediyoruz. Akbal’da insanlar büyük şehirlerdeki mağazalarda görmediği hizmeti görüyorlar. Meyve ve sebzede, kırımızı ette lideriz. Zonguldak’ta birinci ve ikinci sınıf müşterinin tümü bizdedir. Ayrıca mağazamızın kapısından giren herkes burada birinci sınıf müşteri kalitesinde hizmet ve saygı görür. Ona göre değer verilir.

“Glikozuz kendi üretimimiz baklava satıyoruz”

Kalitesinden ve güvenirliliğinden emin olmadığımız hiçbir ürünü mağazamıza sokmayız. Bünyemizde gıda mühendisimiz var. Alışveriş yaptığımız firmaları denetleriz. Baklava işine de böyle başladık. Dışarıdaki firmalardan bu konuda hizmet almak istedik. Ankara’da hizmet aldığımız birkaç firmada denetimlerde glikoz kullandıklarını gördük ve karı düşünmeden baklavayı kendimiz üretmeye karar verdik. Şuanda 25 kişinin çalıştığı bir üretim tesisine sahibiz ve baklavayı kendimiz üretiyoruz. Glikozuz baklava satıyoruz. Kesinlikle kar amaçlı değiliz. Müşterimize hizmet ediyoruz. Şunu da söyleyeyim önceden satın aldığımız firmadan daha çok para kazanıyoruz.

“Amacımız önce müşterilerimizi memnun etmek sonra para kazanmak”

Sucukları da yine kendimiz üretiyoruz ve hiçbir şekilde sucukta ta hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz. Uzun vade de kanserojen etkili olduğu söylenen gıda koruyucuları asla ürettiğimiz sucuklarda bulunmuyor. Ürettiğimiz sucuklar yüzde 100 dana etinden. Sığır eti bile kullanmıyoruz ve hiçbir kimyasal yok. Sucuğu aldıktan 10 ya da 15 gün sonra tüketmediğiniz takdirde içerisinde gıda koruyucu olduğu için sucukta bozulma başlar. Bizim amacımız ilk önce tüketiciyi, insanları memnun etmek daha sonra para kazanmak.

“Mağazamıza gelen her müşteriden daha değerlisi bizim için yok”

İnsanlar iyi hizmet almayı hak ediyor. Mağazamıza gelen her müşteriden daha değerlisi bizim için yok. Çünkü buraya bana güvenerek gelip alış veriş yapan müşteriler kasaya gittiklerinde aldıklarının ücretini peşin ödüyorlar. Bende bunun karşılığında onlara en iyi hizmeti vermek zorundayım. Bizim amacımız bu.

“Ezberleri bozmaya geldik”

Türkiye genelinde ne yazık ki aşırı rekabetten dolayı büyük market zincirleri hizmet kalitesini çok düşürdü. Bizse bunun tam tersi yerel mağaza zincirleri olarak daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. 1982 yılından beri bu işin içindeyiz. İşimizi seviyoruz ve Bartın’da da başarılı olacağımıza ve Bartınlıların güvenini kazanacağımıza yürekten inanıyorum. Ezberleri bozmaya geldik.”

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam