Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin ihalesi 2 Ekim’de yapılacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Aladağ Mahallesine Sağlıklı Yaşam Merkezi inşa edileceğini belirterek, Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin ihalesinin 2 Ekim’de gerçekleştirileceğini açıkladı. Tunç, merkez inşaatının 7 ayda tamamlanacağını söyledi.

Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin ihalesi 2 Ekim’de yapılacak Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Sağlık Bakanlığı’nın 2018 yılı yatırım programına alınan Bartın Merkez Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını, gerekli ödenekleri aktardıklarını ve Bartın İl Özel İdaresi tarafından yapım ihalesinin 2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştireceklerini ve inşaatının 7 ayda tamamlanacağını belirterek, Sağlık Yaşam Bartın’a önemli bir sağlık yatırımı daha kazandırmış olacaklarını söyledi. 

Çok özel tasarlanacak

Sağlıklı Yaşam Merkezinin çok özel tasarlanacağını belirten Milletvekili Tunç, binada diyetisyenlerin, psikologların, fizyoterapistlerin, şeker hastalığı gibi sürekli hastalıklarla ilgilenen özel eğitim almış hemşirelerin bulunacağını, röntgen ve ultrason imkanının olacağını, kanser taramaları, anne-bebek sağlığı gibi hizmetlerin verileceğini  kaydetti. Tunç, vatandaşların aile hekimlerinin yönlendirmesi ile Sağlıklı Yaşam Merkezine geleceğini ve burada ilgili uzmanlarca tedavisi ile ilgili süreçlerin takip edileceğini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam