Toplu konut ihalesi iptal

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bartın Merkeze bağlı Dallıca Köyü'nde emekliler için inşa edilecek olan 423 konutun ihalesinin iptal edildiği öğrenildi. Konutlar için yeniden ihale yapılıp yapılmayacağı ya da yeni ihale tarihin ne zaman olacağı konusunda henüz bir netlik bulunmuyor.

Toplu konut ihalesi iptal Güncel

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bartın Merkeze bağlı Dallıca Köyü'nde emekliler için inşa edilecek olan 423 konutun ihalesi  26 Haziran tarihinde yapılmıştı. İhale sonrasında konutların inşaatına yakında başlanması beklenirken kötü haber geldi.  TOKİ projesi 42'si 1+1, 298'i 2+1 ve 83'ü 3+1 olmak üzere toplamda 423 konutla birlikte 1 adet ticaret merkezi, 1 adet cami ve 16 derslikli İ.Ö.O. inşaatlarını kapsıyordu. Projede altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alırken 26 Haziran’da gerçekleşen ihalenin ardından İhale Değerlendirme Süreci başlatılmıştı. Bartın’da binlerce kişinin ev umudu olan TOKİ ihalesinin iptal olması kentte üzüntü ile karşılandı.

Kamu İhale Kanununun 39. maddesi gereğince iptal edildi

Bartın TOKİ projesi toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, 4734 sayılı kanunun “temel ilkeler” başlıklı 5’inci maddesinde yer alan “ihtiyaçların uygun şartlarda ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılması” ilkesi gereğince Kamu İhale Kanununun, “Bütün tekliflerin reddedilmesi ve ihalenin iptali” başlıklı 39’uncu maddesi uyarınca iptal edildi. Konutlar için yeniden ihale yapılıp yapılmayacağı ya da yeni ihale tarihin ne zaman olacağı konusunda henüz bir netlik bulunmuyor.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam