Bartın Üniversitesine laboratuvar binası yapılacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi’ni yeni yatırımlarla büyütmeye devam ettiklerini belirterek Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilecek olan Laboratuvar Binası yapım ihalesinin 11 Eylül’de gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bartın Üniversitesine laboratuvar binası yapılacak Güncel

İhale 11 Eylül’de

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi’ni yeni yatırımlarla büyütmeye devam ettiklerini belirterek Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilecek olan Laboratuvar binası yapım ihalesinin 11 Eylül’de gerçekleştirileceğini açıkladı. Bartın Üniversitesi Laboratuvar Binasının 14 bin 332 metrekare kapalı alana sahip olacağını ifade eden Tunç, binanın ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 450 günde tamamlanacağını söyledi. Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar kampüsünde Rektörlük binasının da yapımının devam ettiğini dile getiren Tunç, Öğrenci Yaşam Merkezi ve Sosyal ve Sportif Tesisleri, Kütüphane Binası ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binasının da yapımının tamamlanmak üzere olduğu kaydetti.

Fatih Sultan Mehmet Camii inşaatı son aşamada

2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesinin aradan geçen süre içerisinde önemli gelişmeler sağladığını belirten Yılmaz Tunç, bin 200 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kutlubey Yazıcılar kampüsünde, fakülte binalarının bir kısmı ile öğrenci ve personel yemekhanelerinin yapımının tamamlandığını, üniversitenin yeni kampüs alanına ulaşım için gerekli olan köprülü kavşak inşaatının da tamamlandığını, kamulaştırmanın ardından bağlantı yollarının da tamamlanacağını söyledi. Üniversite kampüs alanı içerisinden geçen Yazıcılar Deresinin de ıslahını tamamladıklarını ifade eden Tunç, kampüs alanında yapımı devam eden Fatih Sultan Mehmet Camii inşaatında da son aşamaya gelindiğini, Üniversite lojmanlarının inşaatının tamamlandığını, kampüs alanında Kredi Yurtlar Kurumu tarafından 1000 kişilik yurt yapımının da devam ettiğini belirtti.

“Üniversite büyüdükçe Bartın da büyüyecek”

Tüm bu çalışmalar tamamlandığında bugün 15 bin öğrenci sayısını aşan Bartın Üniversitesinin Ağdacı kampüsü ve Kutlubeyyazıcılar Kampüsü ve ilçelerdeki yüksekokullar ile birlikte 30 bin öğrenci hedefine yaklaşacağını ve bölgenin en iyi üniversitelerinden biri olacağını kaydeden Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi büyüdükçe, Bartın’ın da büyümeye, gelişmeye devam edeceğini vurguladı. Yılmaz Tunç, “Bartın Üniversitesi’ne verdikleri destekten dolayı başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Üniversitemiz Rektörü’ne, idari ve akademik personeline teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam