9 günlük tatilde 9 bin 973 hastaya müdahale

Kurban Bayramı tatili sonrasında Bartın’da hastanelerde tedavi altına alınan hasta sayısı da açıkladı. Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, 9 günlük bayram tatili süresince Bartın Devlet Hastanesinde 9 bin 973 acil hastaya müdahale edildiğini söyledi. Koç, aynı şekilde bu süre zarfında 13 doğum, 53 ameliyat 260 cerrahi operasyon 27 il dışı sevk gerçekleştirildiğini kaydetti.

9 günlük tatilde 9 bin 973 hastaya müdahale Güncel

Kurban Bayramı tatili sonrasında Bartın’da hastanelerde tedavi altına alınan hasta sayısı da açıkladı. Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, 9 günlük bayram tatili süresince Bartın Devlet Hastanesinde 9 bin  973 acil hastaya müdahale edildiğini söyledi. Tüm sağlık çalışanlarının bu süre zarfında büyük bir özveri ve gayretle çalıştığını ifade eden Koç, sağlık personeline teşekkür ederek “Milletimiz için aziz olan kurban bayramını birlik, beraberlik içinde kutladık. Bu hedefe ulaşabilmek için tüm sağlık çalışanları büyük bir özveri ve gayretle çalıştı. Görev bilinciyle hizmetin sürekliliğini sağlayan sağlık personelimize teşekkür ediyorum. Bartın Devlet Hastanesinde, 9 günlük Kurban bayramı tatili sürecinde 9 bin 973 acil hastaya müdahale edildi. Hastaneye yatırılan  327 hastanın  66’ı yoğun bakıma yatırılmıştır.  Hastanemizde tatil süresi boyunca başta acil servis bölümü olmak üzere doğumhane, diyaliz ve ameliyathane bölümlerinde çalışmalar devam etti” dedi.

13 doğum, 53 ameliyat 260 cerrahi operasyon

Aynı şekilde bu süre zarfında 13 doğum, 53 ameliyat 260 cerrahi operasyon 27 il dışı sevk gerçekleştirildiğini kaydeden Koç, “9 günlük uzun tatil döneminde Devlet Hastanesinde  13 doğum, 53 ameliyat 260 cerrahi operasyon 27 il dışı sevk gerçekleştirildi. Bayram boyunca ilimizde on bir 112 istasyonu aktif şekilde hizmet vermiştir. 19 Ağustos’ta Kurucaşile ilçemizde gerçekleşen trafik kazasında üç yedek ekip göreve çağrılmış ve  ilimizden on iki, Kastamonu Cide bir  ambulans ekibi toplam 13 ambulans  görev almışlardır. İlimiz sağlık teşkilatında görev yapan herkes adına şunu içtenlikle belirtiyorum ki  zor zamanlarda kenetlenmek birlik ve beraberlik içimde hareket etmek asli özelliğimizdir” şeklinde konuştu.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam